Start Arrow WnętrzaArrow Meble zaprojektowane przez gwiazdy

Meble zaprojektowane przez gwiazdy

I edycja festiwalu Street of Design zakończyła się wielkim finałem na Krakowskim Przedmieściu. Gwoździem programu była prezentacja linii Celebrities Line firmy Paged Meble, która odbyła się 22 maja. Od innych kolekcji odróżniało ją to, że wzory mebli zostały stworzone przez gwiazdy. Wśród projektantów znaleźli się: Natalia Kukulska Olivier Janiak i Michał Piróg.

Pomysł zaproszenia znanych osób do zaprojektowania mebli powstał po obserwacjach otaczającej nas codzienności. Coraz częściej chcemy, aby meble wyrażały nas samych – mówi Anna Gołębicka, dyrektor marketingu Paged Meble. – Projekty Natalii, Oliviera i Michała spodobały nam się tak bardzo, że postanowiliśmy wprowadzić je do stałej oferty naszej firmy.

Pierwszy z zaprezentowanych projektów był autorstwa Natalii Kukulskiej. Artystka przedstawiła łóżko o nazwie „Eko-sen”, wykonane z białego dębu. Minimalistyczny w formie mebel łączy klasykę z nowoczesnością. Zgromadzona publiczność przyjęła projekt z entuzjazmem. Jak mówi piosenkarka, inspiracją były kubiki drewna niepoddanego obróbce. Co ciekawe, do wykończenia łóżka nie zostały użyte sztuczne farby ani lakiery – stąd pochodzi jego nazwa.

(Natalia Kukulska i jej ekologiczne łóżko)

(Łóżko Eko-sen)

Jako drugi oczom publiczności ukazał się projekt Oliviera Janiaka. Co ciekawe, nie jest to debiut prezentera w roli projektanta. Pasja związana z meblami towarzyszy mu bowiem od dziecka. Już w szkole przejawiał talent w tej dziedzinie. Radość sprawiało mu między innymi tworzenie karmnika dla ptaków. Tym razem zdecydował się na stworzenie kompletu szafek.

(Olivier Janiak z szafkami)

(Zestaw intelektualny)

Projekt Janiaka nosi nazwę „zestaw intelektualny” i stanowi doskonałe miejsce do przechowywania „skarbów” takich jak książki, czy płyty CD i DVD. Dla wygody użytkownika zestaw zaopatrzony jest w małe kółeczka, które pozwalają na jego swobodne przesuwanie. Kupujący będą mogli wybrać jedną z trzech wersji kolorystycznych – czarną, czerwoną lub naturalną (w kolorze jasnego drewna).

Trzeci w kolejności zaprezentował swój projekt Michał Piróg. Do stworzenia go zainspirowała artystę wizyta w fabryce firmy Paged Meble. Projekt nosi nazwę „Krzesło nieobojętnych” i wykonane jest z drewna giętego – technologia ta stosowana jest już od przeszło 130 lat. Po uważnym przyjrzeniu się meblowi można dostrzec w nim kształt czerwonej wstążki – symbolu walki z AIDS. Tworzeniu krzesła towarzyszy jeszcze jeden ideologiczny zamysł – zostało wykonane bez użycia materiałów pochodzenia zwierzęcego, stąd pochodzi inna nazwa, również wymyślona przez tancerza – „Krzesło wegetariańskie”.

(Michał Piróg i jego krzesło)

(Krzesło nieobojętnych)

Skąd taki pomysł?

Celebities Line to pierwsza w naszym kraju kolekcja mebli stworzona we współpracy z gwiazdami show businessu. Pomysł zrodził się, gdy podczas Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie ekipa programu „Co za tydzień” z Olivierem Janiakiem na czele oraz Natalią Kukulską i Michałem Pirógiem odwiedziła stanowisko firmy Paged Meble.

Następnym krokiem po nawiązaniu współpracy były odwiedziny gwiazd w trzech fabrykach firmy. Do artystów należał wybór mebla i stworzenie projektu. Konsultanci firmy służyli im pomocą jeśli chodzi o aspekty techniczne i ergonomiczne.

Zależało nam by meble z serii Celebrities Line były w całości autorskimi projektami Natalii, Michała i Oliviera, pod którymi będą mogli się podpisać. Nie narzucaliśmy im własnych koncepcji, jedynie wsparliśmy w kwestiach technicznych – mówi Anna Gołębicka. – Gotowe meble są z jednej strony odzwierciedleniem osobowości ich twórców, z drugiej jak wszystkie produkty Paged Meble – są funkcjonalne i praktyczne. Efekt końcowy podoba nam się bardzo.

(Gwiazdy miały pełną swobodę przy tworzeniu własnych projektów mebli.)

Prototypy mebli stworzonych przez gwiazdy będzie można kupić na aukcji internetowej. Cały dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

Zdjęcia Paged Meble

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty