Start Arrow Wiadomości Arrow Media Expert: AI bez tajemnic!

Media Expert: AI bez tajemnic!

AI Schools & Academy to pierwszy w Polsce program kształcenia dzieci i młodzieży w zakresie technologii sztucznej inteligencji (AI). Udział w nim wezmą uczniowie 1500 przedszkoli i szkół powszechnych. Sieć Media Expert, wspólnie z pozostałymi partnerami tej akcji, już od stycznia 2019 roku wspierać będzie beneficjantów projektu i przyszłych specjalistów w dziedzinie AI.

Inicjatorem programu AI Schools & Academy jest krakowska spółka technologiczna Synerise, zajmująca się tworzeniem oprogramowania do automatyzacji i optymalizacji procesów biznesowych z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji. Projektem objętych zostanie 1500 przedszkoli i szkół publicznych z całej Polski. Do końca stycznia 2019 roku można zgłaszać chęć uczestnictwa w programie. Pierwszymi placówkami, w których dzieci będą mogły poszerzać swoje zainteresowania nowoczesnymi technologiami oraz sztuczną inteligencją będą cztery małopolskie szkoły w Hańczowej i Gorlicach.

Od lat zachęcamy naszych rodaków do korzystania z innowacyjnych rozwiązań i nowoczesnej technologii. Sieć Media Expert chętnie zatem dołącza do inicjatywy, której zadaniem jest wykształcenie przyszłych specjalistów w obszarze sztucznej inteligencji. To właśnie beneficjenci takich projektów, jak AI Schools & Academy, dziś skutecznie zainspirowani, mają szansę kreować technologię jutra.” – powiedział Michał Mystkowski, rzecznik prasowy Media Expert.

Szkoły i przedszkola, które wyrażą chęć przystąpienia do programu otrzymają pełne wsparcie kompetencyjne ze strony organizatora i partnerów, a także dostęp do szerokiej bazy wiedzy, chmury obliczeniowej, czy kursów online. Mogą również liczyć na dotację finansową, dzięki której będzie można uruchomić dodatkowe klasy. Zajęcia z dziećmi i młodzieżą, w wymiarze minimum 10 godzin miesięcznie, prowadzić będą, po uprzednim przeszkoleniu, wyselekcjonowani specjaliści ze wszystkich firm i instytucji, które dołączyły do AI Schools & Technology. Wśród nich, oprócz sieci Media Expert są między innymi PZU S.A., Microsoft, czy Orange.

Informacje jak zgłosić szkołę do programu można znaleźć na stronie  https://synerise.com/ai-schools

Źródło:MEDIA EXPERT

MEDIA EXPERT
Wszystkie komunikaty (5821)

Dodane przez: newss

Dodaj komentarz

Data dodania:


Grudzień 18, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 

Obejrzyj zdjęcia domowników