Start Arrow Wiadomości Arrow Membrana paroprzepuszczalna – ochrona dachu przed zawilgoceniem

Membrana paroprzepuszczalna – ochrona dachu przed zawilgoceniem

Membrana dachowa, choć schowana pod połacią, stanowi niezwykle ważny element kompletnego dachu. Pomaga w prawidłowej wentylacji, chroniąc dach przed  zawilgoceniem. O ile sama para wodna nie jest problemem, o tyle skroplona może w dłuższym okresie czasu wyrządzić niemałe szkody. W skrajnym przypadku spowodowany wilgocią rozwój grzybów i pleśni na drewnianych elementach, może przyczynić się do poważnego uszkodzenia konstrukcji dachu.

Para wodna jest w naszych domach wszechobecna, powstając podczas gotowania, kąpieli czy na wskutek oddychania mieszkańców. Jeśli dostałaby się ona do izolacji, to przy niskich temperaturach na zewnątrz dojdzie do kondensacji wewnątrz ocieplenia. W rezultacie w izolacji wzrasta współczynnik przenikania ciepła (zwiększają się straty ciepła), co przekłada się na większe nakłady finansowe związane z ogrzewaniem poddasza. W dłuższym okresie czasu może to oznaczać konieczność kapitalnego remontu dachu na skutek zawilgocenia termoizolacji. W trosce o nasze zdrowie i finanse powinniśmy zainwestować w materiały umożliwiające najlepszą paroprzepuszczalność.

(Fot. BRAAS)

Wysokoparoprzepuszczalna membrana Divoroll Universal+ marki BRAAS to produkt najwyższej klasy, składający się z czterech warstw – zewnętrzne zabezpieczają przed uszkodzeniami mechanicznymi, środkowa odpowiedzialna jest za wysoką paroprzepuszczalność a polipropylenowa siatka stanowi dodatkowe wzmocnienie.

Membranę można stosować na deskowanie, jak również bezpośrednio na termoizolację. Nawet jeśli wilgoć wystąpi pod membraną, dzięki niskiemu oporowi dyfuzji pary wodnej, przedostanie się ona do przestrzeni wentylacyjnej i zostanie odprowadzona do atmosfery przez powietrze pod pokryciem dachowym.

Użycie membrany Divoroll Universal+ pozwala zniwelować utrudnienia w wentylowaniu połaci nawet na dachach o skomplikowanej konstrukcji. Pamiętajmy jednak, że prawidłowy montaż membrany to bardzo ważne zadanie, które najlepiej powierzyć profesjonalnemu dekarzowi, bo tylko dobrze zamontowany produkt zapewni nam odpowiednią ochronę przed wilgocią.

Autor: Materiały prasowe


Wszystkie komunikaty (492)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 18, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu