Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Miejsce do zabawy

Miejsce do zabawy

Magiczne królestwo

Pokój dziecięcy to miejsce zabawy i radości, musi więc być kolorowe, wesołe i przyjazne. Rozplanowanie wnętrza pokoju dziecięcego ulega dynamicznym zmianom z upływem czasu i dorastaniem małego mieszkańca trzeba, więc od początku urządzać je w sposób praktyczny. Z czasem wystrój stanie się coraz bardziej uzależniony od indywidualnych zainteresowań i potrzeb dziecka. Nie sposób określić, jakiego charakteru nabierze przestrzeń – czy stanie się statkiem pirackim rodem z morskich opowieści, bajkowym zamkiem księżniczki czy torem wyścigowym – tę dominantę stylistyczną pozostawmy decyzji dziecka, całą funkcjonalną resztą możemy zająć się już teraz.

miejsce_do_zabawy.jpg

Zastosowanie drzwi przesuwanych do szaf, garderób oraz zabudowy wnęk oszczędza miejsce, które można przeznaczyć na zabawę malucha. (fot. Komandor)

Urządzając pokój dziecka warto pamiętać, by znalazły się w nim tylko te przedmioty, których naprawdę potrzebujemy zarówno w pierwszej fazie, gdy maluszek wymaga intensywnej opieki rodziców, a także w etapie większej samodzielności dziecka. Wygospodarowanie dużej powierzchni do zabawy ułatwi swobodne kształtowanie malcowi własnego otoczenia. Zastosowanie drzwi przesuwanych do szaf, garderób oraz zabudowy wnęk oszczędza miejsce, zagospodarowana przestrzeń staje się pojemniejsza, a obszar poza szafą uzyskuje właściwy wymiar – wolną przestrzeń dla aktywności malucha. Wnętrze szafy można zaprojektować indywidualnie w zależności od potrzeb. Na każdą rzecz zaplanować odpowiednie miejsce – na ubranka letnie, zimowe, buty, akcesoria pielęgnacyjne, zabawki a nawet wózek spacerowy, na którego najtrudniej znaleźć „właściwy kąt” w domowym zaciszu.

Za pomocą drzwi przesuwanych można również oddzielić część pokoju przeznaczoną na zabawę, naukę, ćwiczenia od strefy związanej z pielęgnacją, snem i odpoczynkiem. Nie bez znaczenia jest również fakt, że drzwi przesuwane w pokoju dziecięcym, wraz z rozwojem dziecka, można bez problemu w sposób dowolny zmienić na młodzieżową zabudowę – począwszy od płyty meblowej, poprzez maty rattanowe, bambusowe, loom, szkło malowane lacobel, lacomat, a skończywszy na szybach mlecznych i lustrach – najwłaściwszy produkt dla wymagającego nastolatka. Zmiana frontów zabudowy nada przestrzeni zupełnie innego charakteru, a opiekunowie unikną zbędnych wydatków związanych z aranżacją zupełnie nowej enklawy swego dziecka.

Autor: Komandor

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Komentarze

Najnowsze komentarze

ekspertanna Odpowiedz 2009-05-31 09:52:44

W Komandorze kolorystykę można dowolnie dopasować do swoich potrzeb, zaś meble ozdobić nie tylko odpowiednim rodzajem materiału, ale i naklejanymi dekorami. W Gdańsku wybiera się je z oferty producenta lub rysuje samodzielnie. Jedną z ciekawszych propozycji, jaką ostatnio widziałam, były czarno-białe zdjęcia dzieci, którymi ozdobione zostały drzwi przesuwne w ich sypialni.

Marysia Odpowiedz 2009-05-11 15:38:40

jaka słoneczna :) szukałam czegoś takiego :) większość mebli jakie znalazłam dla dziecka to w kolorze niebieskim hehe ten kolor jest piękny. A sam pomysł zrobienia szafy na poddaszu bardzo mi się podoba. Wygląda interesująco :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza