Start Arrow Finanse i prawoArrow Mieszkania dwupoziomowe zamiast domu? Co przyciąga klientów do dwupoziomowych apartamentów?

Mieszkania dwupoziomowe zamiast domu? Co przyciąga klientów do dwupoziomowych apartamentów?

Mieszkania dwupoziomowe występują na polskim rynku nieruchomości już od kilkunastu lat. Mimo tego, wciąż stanowią niewielki jego procent. Rośnie jednak grupa klientów, zainteresowanych zakupem takiego mieszkania.

Częstym argumentem przemawiającym na korzyść dwupoziomowych apartamentów jest fakt, że stanowią ciekawy odpowiednik domu, jednocześnie będąc łatwiejszymi w utrzymaniu. fot. mat. pras. DOM.pl

Częstym argumentem przemawiającym na korzyść dwupoziomowych apartamentów jest fakt, że stanowią ciekawy odpowiednik domu, jednocześnie będąc łatwiejszymi w utrzymaniu. fot. mat. pras. DOM.pl

Magdalena Milewska, kierownik oddziału Metrohouse twierdzi, że choć historia tego typu mieszkań w Polsce sięga dopiero lat 90-tych, znalazły one wielu zwolenników i nadal, nawet mimo występowania wielu niedogodności, obrót tego typu mieszkaniami nie słabnie. Częstym argumentem przemawiającym na korzyść dwupoziomowych apartamentów jest fakt, że stanowią ciekawy odpowiednik domu, jednocześnie będąc łatwiejszymi w utrzymaniu.

Magdalena Milewska, kierownik oddziału Metrohouse:
Mieszkania dwupoziomowe są postrzegane jako synonim małych domów jednorodzinnych. Na ich  korzyść przemawia komfort wynikający z braku dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem domu, naprawami dachu, czy czasochłonną pracą w ogrodzie.

Justyna Błońska, doradca klienta w Metrohouse, wyjaśnia powody zainteresowania takimi mieszkaniami:
Najczęściej słyszaną przeze mnie odpowiedzią jest możliwość połączenia wszystkich zalet mieszkania w bloku z funkcjonalnością, jaką daje nam dom. Spotykam się również z klientami, którzy nie chcą mieszkać w domu, z powodu wiążących się z tym obowiązków, tj. utrzymanie ogrodu, odśnieżanie podjazdu w zimę, etc.

Nie bez znaczenia dla klientów jest także podział na strefy, jaki umożliwia mieszkanie dwupoziomowe.

Justyna Błońska, doradca klienta w Metrohouse:
Bardzo częstym argumentem, skłaniającym moich klientów do zakupu mieszkania dwupoziomowego, jest możliwość podzielenia przestrzeni na część dzienną dla gości oraz część sypialnianą, dostępną tylko dla domowników. Mieszkanie dwupoziomowe pozwala im wówczas poczuć funkcjonalność, przestronność i komfort taki jak we własnym domu.

Magdalena Milewska, kierownik oddziału Metrohouse:
Zaletą tego typu nieruchomości jest komfortowa, większa przestrzeń, rozplanowana na dwóch poziomach podzielonych na strefy: dzienną i nocną. Nierzadko atrakcję stanowią przynależne do mieszkania duże tarasy, czasem ogródki.

Co jeszcze przyciąga klientów do dwupoziomowych apartamentów?

Justyna Błońska, doradca klienta w Metrohouse:
Częstym argumentem jest również korelacja ceny i lokalizacji. Nie znajdziemy domu w ścisłym centrum miasta, nie ma też możliwości znalezienia domu położonego w dogodnej lokalizacji umożliwiającej swobodną i szybką komunikację z każdą częścią miasta, w cenie mieszkania dwupoziomowego. To najczęściej słyszane od moich klientów uzasadnienia wyboru mieszkań dwupoziomowych.

Magdalena Milewska, kierownik oddziału Metrohouse:
Brak sąsiadów u góry, duża ilość okien połaciowych, możliwość dowolnej aranżacji na strefy – to argumenty dla klientów, którzy chcą zakupić tego typu nieruchomość.

Według szacunków Metrohouse liczba takich mieszkań na rynku wtórnym w 2016 roku wyniosła zaledwie ok. 1 proc.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Lipiec 5, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: finanse i prawo