Start Arrow Wiadomości Arrow Mieszkanie zainspirowane wiosną

Mieszkanie zainspirowane wiosną

Wiosna pozytywnie wpływa na chęć zmian we wnętrzach mieszkań i domów. Spektakularne efekty aranżacyjne, w zgodzie z obowiązującymi trendami, łatwo osiągnąć za pomocą firan i tkanin dekoracyjnych. Inspiracji w tym zakresie dostarcza firma Haft.

Aby odświeżyć wygląd kuchni, salonu czy sypialni, nie trzeba dokonywać fundamentalnych przeobrażeń. Stosunkowo prostym, a jednocześnie efektownym sposobem na zmianę jest użycie tkanin. Wystarczy odpowiednio dobrać firany i zasłony, a czasem zmodyfikować sposób ich upięcia, by odmienić mieszkanie lub dom. Ważną rolę mogą odegrać również dodatki – obrusy, poduszki czy narzuty.

Wiosna to idealna pora na wcielanie w życie nowych pomysłów, jednak wobec szerokiej oferty tkanin dekoracyjnych trudno zdecydować się na konkretne rozwiązanie. Pomocne w dokonaniu satysfakcjonującego wyboru mogą okazać się aktualne trendy w dekoracji wnętrz.

tkaniny dekoracyjne

fot. Haft

Zmiana zaczyna się od okna

Na wygląd i styl pomieszczeń ogromny wpływ ma aranżacja okien. Może ona podkreślać lub nadać charakter danemu wnętrzu. Dlatego ważny jest właściwy dobór tkanin, które będą stanowić oprawę okna.

Znaczenie ma ich rodzaj, kolor, a także wzór. Powinien on korespondować z przeznaczeniem danego pomieszczenia i zaplanowanym w nim stylem. Dla końcowego efektu istotna będzie także spójność stylistyczna tkanin użytych do dekorowania okien.

Kolor nadaje ton

Modnymi w tym sezonie kolorami są zielony i niebieski w naturalnych odcieniach, zgaszony róż i szarości w różnych tonacjach.

Niezmienną popularnością cieszą się też kolory neutralne, które pasują do każdego wnętrza.

Neutralne kolory firan czy zasłon wbrew pozorom nie oznaczają nudy. Mogą idealnie dopełniać styl wnętrza. Na ich odbiór duży wpływ będzie miał wzór – na wiosnę warto wybierać motywy zwiewne i lekkie – przekonuje Magdalena Tomaszewska, Kierownik Działu Kreacji Produktu w firmie Haft.

Wzór wyznacza kierunek

Wiosna gości także pośród wzorów tkanin, czołową pozycję zajmują bowiem motywy kwiatowe.

Ciekawym pomysłem aranżacyjnym jest tematyczne łączenie wzorów na firankach i zasłonach – dominującym motywem może być więc ten sam kwiat, inaczej przedstawiony na dwóch tkaninach, np. drobniejszy na firankach i większy na zasłonach. Można w ten sposób osiągnąć ciekawy, ale i spójny stylistycznie efekt.

tkaniny dekoracyjne

fot. Haft

Kwiatowy wzór to propozycja romantycznej, pogodnej stylizacji. Doskonale sprawdzi się jako element klasycznego bądź rustykalnego wystroju wnętrz.

Drugim, ważnym i modnym nurtem w aranżacji w tym sezonie, są duże, geometryczne wzory. Mogą być one realizowane poprzez pasy czy kraty. W połączeniu np. z szarościami, świetnie sprawdzą się jako element nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji.

Warto pamiętać, by kierując się modnymi trendami, jednocześnie bawić się dostępnymi możliwościami – czerpać z wiosennych aranżacji radość i przyjemność. Dlatego dekorując okna np. zasłonami w stalowym, „technicznym” kolorze, spróbujmy poeksperymentować, ocieplając wnętrze dodatkami w odcieniu nie mniej modnego, pudrowego różu.

Dodane przez: Sfera Group

Sfera Group
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 4, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza