Start Arrow OgródArrow Miltonia – tropikalne piękno w listopadzie

Miltonia – tropikalne piękno w listopadzie

Tropikalne kwiaty i niezwykle piękny zapach w listopadzie? Czarująca miltonia to kwiat, który zachwyci nas pochmurną jesienią.

Miltonia, storczyk miltonia miltonia, kwiaty miltonia, storczyki

Wygląd

Miltonia (Miltoniopsis) to bardzo dekoracyjny storczyk z zielonymi liśćmi i pięknymi kwiatami. Właśnie z uwagi na ukwiecenie nazywana jest orchideą bratkową – kwiaty podobne są do charakterystycznych bratków. Roślina pochodzi z Południowej Ameryki, gdzie rośnie na gałęziach i pniach drzew.

Miltonie najczęściej występują w bieli lub ciemnej czerwieni z żółtymi elementami, jednak każda roślina ma swój charakterystyczny kolor i rodzaj wzorków na kwiatach. Miltonie stanowią nie tylko wspaniałą dekorację wnętrza, ale również wypełniają go odurzająco pięknym zapachem.

Kwitnienie

Miltonia uchodzi za roślinę trudną w pielęgnacji, warto jednak poświęcić jej wymagany czas – dzięki temu na długo zachowa piękno kwiatów. Kwitnie nawet dwa razy w roku, zaś po przekwitnięciu przy odpowiedniej pielęgnacji, nowe pąki mogą się pojawić już po dwóch miesiącach.

Stanowisko i podlewanie

Miltonia jest tropikalną rośliną, dlatego też lubi wilgoć. Należy ją obficie podlewać, gdy tylko podłoże lekko przeschnie. Trzeba jej zapewnić również ciepłe i wilgotne stanowisko, najlepiej w półcieniu.

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl
Zdjęcia: Biuro Kwiatowe Holandia

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 25, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Obejrzyj zdjęcia domowników