Start Arrow WnętrzaArrow Minimalizm w łazience…

Minimalizm w łazience…

Minimalizm w łazience z pewnością pozwala utrzymać porządek we wnętrzu, ale też jest popularnym motywem aranżacyjnym, po który sięga coraz więcej projektantów. Prostota, podkreślona elegancją nowoczesnych i przemyślanych rozwiązań oraz naturalne materiały… Tak w kilku słowach można opisać minimalizm w łazience. Brzmi ciekawie? Podpowiadamy więc, na co zwrócić uwagę, aranżując łazienkę w stylu minimalistycznym…

Mniej znaczy więcej…

Minimalistyczna łazienka wcale nie musi być nudna! Odpowiednio dobrane dodatki, chłodne kolory i naturalne materiały to wizytówka tego stylu. Warto zaznaczyć, że ojczyzną minimalizmu jest Skandynawia. To właśnie tam minimalizm widać już na zewnątrz budynku. Proste i nieskomplikowane bryły pokryte dwuspadowym dachem i jakościowo dobre materiały posiada każdy projekt. Wewnątrz zaś panuje przytulny klimat, a to za sprawą monochromatycznej kolorystyki, która idealnie współgra z naturalnymi materiałami. 

Kształty i kolorystyka…

Jak już wcześniej wspomnieliśmy w stylu minimalistycznym powinna panować monochromatyczna kolorystyka. Ale to nie wszystko… Kolory, które są pożądane w tym stylu to: klasyczna biel, szarość, czerń oraz naturalny odcień drewna. Wybierając natomiast kształty, postaw na linie i kąty proste. To pozwoli zachować prostotę, jakże ważną w minimalizmie.

Przestrzeń i funkcjonalność…

Aranżując łazienkę w stylu minimalistycznym, pamiętaj o zachowaniu przestrzeni. Warto więc pozbyć się wszystkich niepotrzebnych rzeczy. Zachowaj tylko te, które faktycznie Ci się przydadzą. Minimalistyczne wnętrze to funkcjonalne wnętrze. Ciekawym rozwiązaniem będzie więc adaptacja kabiny typu walk-in. To atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych kabin prysznicowych, które zajmują sporo miejsca. Przeczytaj: Atrakcyjna alternatywa… Kabina prysznicowa typu walk-in.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Luty 12, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty