Start Arrow OgródArrow Miniszklarnia: ziołowy ogródek na parapecie

Miniszklarnia: ziołowy ogródek na parapecie

Zioła dodają potrawom smaku, wzbogacają naszą dietę, mają właściwości lecznicze. Nic dziwnego, że oprócz suszonych ziół coraz chętniej sięgamy po świeże, aromatyczne zioła w doniczkach. Nie musimy kupować gotowych sadzonek w marketach – wystarczy założyć ziołowy ogródek we własnym domu. Aby nasionka miały szansę wzrosnąć o każdej porze roku, doskonałym pomysłem na sadzenie ziół w domu są miniszklarnie.

Miniszklarnia to świetny pomysł na ziołowy parapet. Niewielkie naczynie, w którym posadzimy zioła, zapewni im wszystko to, czego potrzebują do szybkiego i prawidłowego wzrostu. Większość ziół lubi słońce, a niektóre wręcz nie tolerują nawet półcienia. Szklane ścianki małych szklarni wypełnią wnętrze światłem słonecznym i odpowiednio je nagrzeją. Temperatura więc będzie zawsze o kilka stopni wyższa niż w całym pomieszczeniu, np. w kuchni.

(Większość ziół lubi miejsca ciepłe i nasłonecznione, idealny będzie więc parapet, najlepiej na południowej stronie. fot. miniszklarnia IKEA)

Dobre warunki do wzrostu dla nasion i roślin zapewni również odpowiedni dach miniszklarni. Wybierając naczynie, zdecydujmy się na to z ruchomym dachem, który można pozostawić w pozycji pół-otwartej. Takie rozwiązanie umożliwi prawidłową cyrkulację powietrza i spadek temperatury, jeśli miniszklarnia zbytnio się nagrzeje.

Efektownie miniszklarnie nie tylko chronią roślinki przed chłodnym parapetem, ale stanowią także atrakcyjną dekorację kuchni.

(Ustawione doniczki na parapecie nie tylko umożliwią nam przyprawianie posiłków, ale również stanowić będą piękną dekorację kuchni. fot. miniszklarnia MIA home passion)

Pamiętaj!

Przycinanie jest niezbędne do stałego i równomiernego wzrostu roślin. Najlepiej jest ścinać roślinki do przyprawiania potraw. Pamiętajmy, aby obrywać górne listki, ograniczając wzrost ziół w górę, a rozwijając ich pędy boczne.

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


lipiec 15, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród