Start Arrow OgródArrow Mini szklarnia: ziołowy ogródek na parapecie

Mini szklarnia: ziołowy ogródek na parapecie

Zioła podkreślają smak wielu potraw. To źródło witamin. Coraz częściej więc sięgamy po świeże zioła. Zamiast kupować gotowe sadzonki w sklepie, lepiej założyć mini szklarnię, w której posadzimy ulubione zioła. Jak to zrobić? O to nasze porady! 

Ziołowy parapet

Ziołowy parapet w kuchni z pewnością ożywi to wnętrze, a Ty będziesz mieć pod ręką świeże zioła.

Większość ziół preferuje słoneczne miejsca. Pamiętać jednak należy, że niektóre z nich nie tolerują nawet półcienia. Co więc w takiej sytuacji zrobić? Założyć mini szklarnię, która odpowiednio nagrzeje rośliny.

Jakie naczynie wybrać?

Decydując się na mini szklarnię w domu, postaw na naczynie z ruchomym dachem, który będzie można pozostawić w półotwartej pozycji. Dzięki temu we wnętrzu mini szklarni cyrkulacja powietrza będzie prawidłowa.

Efektownie mini szklarnie nie tylko chronią roślinki przed chłodnym parapetem, ale stanowią także atrakcyjną dekorację kuchni.

(Większość ziół lubi miejsca ciepłe i nasłonecznione, idealny będzie więc parapet, najlepiej na południowej stronie. fot. miniszklarnia IKEA)

O czym należy pamiętać?

Uprawiając przyprawy w mini szklarni, pamiętaj o regularnym i równomiernym przycinaniu roślin. Najlepiej obrywać górne listki. W ten sposób pędy boczne będą się rozwijać.

 

(Ustawione doniczki na parapecie nie tylko umożliwią nam przyprawianie posiłków, ale również stanowić będą piękną dekorację kuchni. fot. miniszklarnia MIA home passion)

Autor: Redakcja DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


lipiec 15, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród