Start Arrow Budowa domuArrow Mity o domach kanadyjskich

Mity o domach kanadyjskich

Ile mniej więcej trwa budowa takiego domku kanadyjskiego? – pyta na forum nasz czytelnik. – Słyszałem, że sporo osób narzeka na takie domki, że niesolidne, nieszczelne itp. A jak wygląda popyt na nie?

Czytelnikowi odpowiada nasz ekspert, Agnieszka Lipka z firmy Inez Co.:

Budowa domu kanadyjskiego – w zależności od jego wykończenia i stopnia skomplikowania projektu – realnie trwa od 3-6 miesięcy.

Ludzie, którzy narzekają na domy kanadyjskie najprawdopodobniej mieszkają w domach źle wykonanych. Jest też dużo ludzi, którzy narzekają na źle wykonane domy murowane, ale tych mniej słychać, bo domy murowane są standardowe, a kanadyjskie to nietypowa w Polsce konstrukcja, więc łatwo zapamiętuje się takie opinie.

Proszę pamiętać, że ponad 95% domów w USA i Kanadzie to właśnie domy w szkielecie (tylko obmurowane cegłą, więc tego nie widać).

Jeśli dom kanadyjski jest dobrze wykonany to jest to najbardziej przyjazna człowiekowi konstrukcja – trwała, wbrew pozorom niepalna, łatwa w przeróbkach i bardzo tania w użytkowaniu. Średni roczny koszt użytkowania domu kanadyjskiego ok. 130m2 + 3 osoby to niecałe 6000 PLN – w tym wliczone ogrzewanie, woda, kanalizacja, śmieci i podatki gruntowe – daje to ok. 500 PLN miesięcznie.

Reasumując – dobrze wykonany dom to dobry dom. Zepsuć można wszystko, niezależnie od konstrukcji. Jeśli ktoś decyduje się na budowę domu kanadyjskiego musi znaleźć firmę, która się na tym zna. Wiem, że łatwo mówić – trudniej zrobić.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Komentarze

Najnowsze komentarze

Stollux Odpowiedz 2013-03-28 10:03:19

Święta prawda. Coraz więcej ludzi przekonuje się do domów szkieletowych, choć wielu jeszcze boi się powtarzanych bezzasadnych plotek - że szybko się pali, że przewróci się przy silnym wietrze itd. Jedna uwaga do artykułu dom szkieletowy może powstać nawet do 3 tygodni, nie trzeba nawet czekać 3 miesięcy na nowy dom :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Lampa stołowa mini-trójnóg Czar lawendy

  • Nowoczesny Plafon Kantoor White

  • Plafon Harmony Black

  • Lampa Flexi Grochy Mix 3pł.

  • Lampa wisząca Romantica 2pł. Black

  • TK Lighting Zwis pojedynczy Alambre

  • ZTS zwis duży (ś:37) 1 pł. / patyna + czerwo...