Start Arrow OgródArrow Mleko w ogrodzie. Jak je wykorzystać?

Mleko w ogrodzie. Jak je wykorzystać?

Nie każdy o tym wie, ale mleko ma kilka, praktycznych zastosowań, które doskonale sprawdzą się w ogrodzie. Brzmi ciekawie? Sprawdź, jak możesz wykorzystać mleko w ogrodzie i zainspiruj się!

Nawóz do kwiatów doniczkowych 

Mleko idealnie nadaje się do podlewania kwiatów doniczkowych oraz warzyw, uprawianych w ogrodzie. Wapno i cukier, które są zawarte w mleku, pozwalają uzyskać lepsze plony. Co ciekawe, mleko sprawia, że liście roślin nie żółkną. Zaleca się podlewanie roślin mlekiem raz w miesiącu. Warto podlewać mlekiem rośliny, takie jak: fikusy, bluszcz oraz aloes.

Sposób na chwasty 

Mleko to skuteczny sposób na zwalczenie chwastów. Zawiera w sobie cukier, który zapobiega rozwojowi chwastów. 

Naturalny środek dezynfekujący 

Mleko zawiera laktoferynę, która działa bakteriobójczo i grzybobójczo. Składnik ten chroni liście roślin przed rozwojem grzybów. Zaleca się stosowanie wody z dodatkiem mleka co 10 dni (proporcje – 10 litrów wody na 1 litr mleka). Co ciekawe, ogrodnicy bardzo często wykorzystują mleko do dezynfekcji narzędzi ogrodniczych. Dodatkowo narzędzia zdezynfekowane mlekiem, nie rdzewieją tak szybko. 

Ochrona pomidorów 

Regularne spryskiwanie pomidorów mlekiem, chroni je przed gniciem oraz chorobami bakteryjnymi. Mleko tworzy na liściach pomidorów specjalną powłokę ochronną, która blokuje wszelkie wirusy. 

 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


sierpień 10, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty