Start Arrow Budowa domuArrow Montaż podbitki PVC

Montaż podbitki PVC

Ładnie wykonany dach to nie tylko estetyczne materiały użyte do jego pokrycia. Dach wymaga także dodatków służących do wykończenia. Jednym z bardziej wygodnych rozwiązań jest podbitka z PVC.

Podbitka PVC jest trwała, odporna na warunki atmosferyczne, rdzę i szkodniki. Jednak jej największą zaletą jest doskonała wentylacja połaci dachowej, dzięki specjalnemu systemowi perforacji. Ten system nie tylko zapewnia dobrą wentylację, ale także uniemożliwia przedostawanie się owadów. Deska czołowa, oferowana w systemie, ułatwia montaż rynien.

Sam montaż podbitki jest prosty. Na początku należy wypoziomować płaszczyznę pod podbitkę przy pomocy łat drewnianych i zamontować płytę OSB – wodoodporną, o grubości 18 mm, przy pasie rynnowym. Na tak przygotowaną płaszczyznę montuje się listwy wykończeniowe. Specjaliści zalecają montaż podbitki co 30 cm o maksymalnej długości elementu 3 m.

fot. Profile Vox

fot. Profile Vox

Dopiero po zamontowaniu podbitki poziomej lub ukośnej, montuje się deskę czołową poprzez lico, wkrętami lub gwoździami nierdzewnymi – co 60 cm. W celu przedłużenia elementów deski można stosować łącznik boazeryjny z zachowaniem dylatacji na rozszerzenie elementu. Po zamontowaniu płyty OSB i deski czołowej fachowcy sugerują dowolny montaż haków rynnowych w pasie nadrynnowym z tą tylko uwagą, że jeśli długość podbitki przekracza 80 cm, należy zastosować podczep.

Producent, firma Profile Vox oferuje system podbitki z pvc wraz z całym asortymentem elementów wykończeniowych. Istotne jest również to, że można wybierać w różnych kolorach, co znacząco uatrakcyjnia ten tani, prosty w montażu  i trwały system. Dostępne kolory podbitki z perforacją to biały, jasnozielony, beżowy, kremowy, popielaty, jasny i ciemny brąz.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu