Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Montaż tarasu z włókien bambusowych

Montaż tarasu z włókien bambusowych

Montaż tarasu z włókien bambusowych jest niezwykle prosty, za sprawą dostępnych na rynku systemów tarasowych, wykonanych z kompozytu włókien bambusowych i polimerów, pozwalających na samodzielny i łatwy montaż. Podpowiadamy kilka ważnych zaleceń, do których warto się zastosować podczas budowy tarasu… 

Eksperci z EccoWood doradzają, jak krok po kroku zamontować taras, z wykorzystaniem desek z włókien bambusowych oraz polimerów HDPE:

Taras z włókien bambusowych i polimerów jest na tyle prosty, że może go zamontować każdy z nas. Najważniejszym etapem planowania tarasu jest wybór jego lokalizacji. To tak naprawdę od nas zależy, czy taras będzie znajdował się w miejscu nasłonecznionym, czy zacienionym. Ważne jest również sprawdzenie podłoża tarasu. Powinno być suche, czyste i wypoziomowane. Ponadto należy mieć odpowiedni sprzęt do montażu desek tarasowych (tj. wiertarki, wkrętarki, piły z drobnymi zębami, miary, poziomicy, młotka, wyrzynarki).

Konstrukcje tarasu można podzielić na następujące etapy:

Etap 1: Podłoże tarasu

Od czego zacząć? Od montażu legarów, które należy rozłożyć równomiernie na całej powierzchni montażowej, tak aby przylegały do podłoża. Odstęp między belkami podtrzymującymi konstrukcję, powinien wynosić około 30 cm.

Etap 2: Dobre łączenia gwarantem trwałości

Następnie mocujemy klipy łączące na legarach oraz przytwierdzamy do nich wkręty, przy zachowaniu proporcji jeden klip na jedną belkę (1:1). Prawidłowe łączenia gwarantują trwałość tarasu na lata.

Etap 3: Deski podstawą tarasu

Po zamontowaniu klipów, przystępujemy do montażu desek. Przed ich rozłożeniem sprawdzamy kierunek ułożenia ryfli (faktura deski). Ważne jest, aby wszystkie były rozmieszczone w tym samym kierunku. Rozpoczynamy składanie desek, przy zachowaniu odstępu pomiędzy nimi, odpowiednio 5 mm przy szerokości i 10 mm długości. Łączenie desek należy wykonać na przemian z minimalnym 50 cm przesunięciem. Należy także pamiętać, żeby zachować 20 mm odległość od stałych elementów domu.

Etap 4: Liczy się każdy szczegół

Nie od dziś wiadomo, że efekt końcowy aranżacji w dużej mierze zależy od szczegółów. Mając już prawe gotowy taras, nie zapominajmy o jego wykończeniu. Montaż listw wykończeniowych lub zaślepek końcowych jest równie ważny, co pozostałe etapy. Do zamocowania listw używamy śrub ze stali nierdzewnej, natomiast do zaślepek gumowego młotka.

Przy realizacji każdego z powyższych etapów powinniśmy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu desek przed poważnymi uszkodzeniami. Po zamontowaniu tarasu, należy jak najszybciej usunąć plamy tak, by nie wniknęły one w strukturę materiału. Do usunięcia brudnych śladów, wystarczy nam woda i delikatne środki czyszczące.

Przedstawione wskazówki i dostosowanie się do nich zagwarantuje nam trwały i ekologiczny taras, który będzie nam służył przez długie lata.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Gość Dom.pl Odpowiedz 2014-07-12 11:04:06

dosyć duży wybór ciekawych płyt tarasowych ma w swoim katalogu bruk-bet sam zdecydowałabym się na indyjski kamień naturalny, ale niestety jestem dopiero na etapie fundamentów domu ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty