Start Arrow OgródArrow Mszycom mówimy precz! Jak zwalczyć pospolite szkodniki ogrodowe?

Mszycom mówimy precz! Jak zwalczyć pospolite szkodniki ogrodowe?

Mszyca na roślinach ogrodowych to nie lada wyzwanie oraz utrapienie dla ogrodników i miłośników roślin. Jak się ich pozbyć i ochronić rośliny przed ich szkodliwym działaniem? Oto kilka podpowiedzi.

Skąd się biorą mszyce?

Mszyce to małe owady z rzędu pluskwiaków, które występują masowo. Małe owady, z pozoru niegroźne, o delikatnym i miękkim ciele oraz błoniastych skrzydłach potrafią bardzo zaszkodzić. Te parszywe szkodniki można kupić wraz z rośliną w sklepie. Dlatego warto zwracać szczególną uwagę na mszyce podczas zakupów roślin. Bardzo często też mszyce przedostają się do doniczki podczas ich przesadzania, kiedy używamy ziemi z ogrodu bądź kompostu. Aby tego uniknąć należy wyprażyć podłoże w temperaturze ponad 100 stopni. Dopiero po dwóch tygodniach od wyprażenia, podłoże to można używać. Wówczas odnowi się naturalna flora bakteryjna, która jest niezbędna do rozwoju roślin.

Jak zwalczyć szkodniki?

Gdy tylko zauważysz mszyce, działaj! Im szybciej, tym lepiej. Niewielkie kolonie mszyc są łatwe do zniszczenia. W dość krótkim czasie jednak mszyce rozmnażają się, niszcząc kolejne kwiaty roślin. Aby je zwalczyć, używaj specjalnych preparatów przeciwko mszycom. Na rynku jest bardzo dużo specjalnych produktów, które likwidują szkodniki. Pamiętaj, aby przestrzegać zaleceń producentów odnośnie sposobu używania danego preparatu, które widnieją na etykiecie.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 10, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród