Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Murowany grill w ogrodzie

Murowany grill w ogrodzie

Grillowanie to jedna z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu w letnich miesiącach. Stanie się jeszcze przyjemniejsze, jeśli będziemy grillować na własnoręcznie wykonanym grillu. Wcale nie jest to trudne – budowa grilla z cegieł to zadanie, które bez problemu jedna osoba może wykonać samodzielnie.

Zobacz także:

Zalet murowanego grilla jest bardzo dużo – przede wszystkim jest stabilny, a więc nie grozi wywróceniem, a w konsekwencji poparzeniem któregoś z domowników. Ponadto możemy mieć pewność, że nie zaatakuje go rdza i nie zostanie skradziony. Ponadto zimą konstrukcja pozostaje na miejscu, nie potrzebujemy zatem miejsca na jej przechowywanie.

(Murowany grill, fot. Wienerberger)

Zanim rozpoczniemy budowę, zaplanujmy miejsce, w którym nasz grill powstanie. Głównym kryterium powinna być nasza wygoda. Najlepiej umieścić go niedaleko miejsca, w którym zazwyczaj siedzimy – wówczas będziemy mogli prowadzić swobodną rozmowę podczas przygotowywania potraw, poza tym jedzenie nie będzie stygło. Uwaga – unikajmy jego sąsiedztwa ze ścianą lub okapem budynku, gdyż wówczas mogą powstać na nich zabrudzenia trudne do usunięcia.

(Grill z murowanymi elementami, fot. Röben)

Do stworzenia grilla najlepiej użyć cegły elewacyjnej lub cegły klinkierowej. Starajmy się dobrać jej kolor do barwy elewacji domu. Dużo lepiej sprawdzą się kolory ciemne – ewentualne zabrudzenia będą na nich mniej widoczne. Starajmy się unikać płytek o wyraźnie widocznej fakturze – nie jest łatwo utrzymać je w czystości. Ponadto potrzebować będziemy zaprawy murarskiej do klinkieru, oraz rusztu ze stali.

Następna »

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród