Start Arrow Wiadomości Arrow Na jakie rozwiązania najlepiej postawić, by prysznic stał się prawdziwą przyjemnością?

Na jakie rozwiązania najlepiej postawić, by prysznic stał się prawdziwą przyjemnością?

Latem w sposób szczególny doceniamy walory prysznica. To doskonała metoda na szybkie odświeżenie. Co więcej, nowoczesna armatura pozwala zmienić kabinę prysznicową w prawdziwie relaksujące miejsce. Jakie możliwości dają baterie oraz panele natryskowe i na które rozwiązania warto się zdecydować, podpowiada Monika Wojdak, Product Manager firmy Invena.

fot. Invena

Wybierając armaturę prysznicową, należy przede wszystkim zastanowić się, w jaki sposób będziemy z niej korzystać. Jeśli kabina ma służyć jedynie do tego, aby szybko się umyć, wystarczy dobrej jakości, prosta bateria prysznicowa. Zanim jednak podejmiemy decyzję, warto poznać różne dodatkowe funkcje i rozwiązania, które usprawnią i uprzyjemnią kąpiel.

Bicze wodne, krople deszczu i delikatna mgiełka

Jedną z kluczowych kwestii, decydujących o doznaniach pod prysznicem, jest rodzaj strumienia. Nawet prosta słuchawka umieszczona na regulowanym uchwycie, może pozwalać na jego wybór. – Nowoczesne słuchawki prysznicowe mogą posiadać w sobie wiele funkcji – wyjaśnia Monika Wojdak, Product Manager firmy Invena. – Przykładowo zestaw natryskowy Mykonos Exe marki Invena posiada słuchawkę ze strumieniem normalnym, silnym oraz biczem wodnym. Jeśli nie planujemy wymiany całego zestawu, możemy skusić się na jedną z nowości Inveny – słuchawkę Larisę, która ma do wyboru aż pięć strumieni: dwa rodzaje mieszanego, normalny, hydromasaż i bicz – dodaje ekspert.

Coraz większą popularnością cieszą się deszczownie. Umieszczona u góry duża deszczownica rozprasza strumień wody, sprawiając, że na całe ciało równomiernie spadają przyjemne krople przypominające rzęsisty deszcz. Taka kąpiel ma nie tylko funkcję myjącą, ale także świetnie odpręża i rozluźnia zmęczone mięśnie. Najbardziej rozbudowane funkcjonalnie są natomiast panele prysznicowe, które łączą funkcję myjącą ze zróżnicowanymi wariantami hydromasażu.

Jeśli chcemy zamiast zwykłej kąpieli korzystać z relaksującego zabiegu niczym z salonów SPA, warto rozważyć wyposażenie kabiny w panel prysznicowy – radzi Monika Wojdak. – Dla przykładu model Mauritius Exe z hydromasażem i kaskadą firmy Invena został wyposażony nie tylko w 6 dysz z hydromasażem oraz 50-punktową deszczownicę, ale także kaskadę z górnego natrysku. Pozwala to na dostosowywanie strumienia wody do indywidualnych potrzeb. Możemy wybierać między masującymi biczami wodnymi z bocznych, regulowanych dysz, równomiernie spadającymi z góry kroplami imitującymi deszcz lub też intensywnym strumieniem kaskadowym w formie wodospadu – podpowiada specjalistka firmy Invena.

Funkcjonalność przede wszystkim

Choć dodatkowe funkcje i udogodnienia są niezwykle przydatne, to o komforcie korzystania z prysznica decydują przede wszystkim aspekty czysto praktyczne. Każda armatura łazienkowa powinna mieć ergonomiczny kształt i być łatwa w obsłudze. Im mniej ruchów trzeba wykonać, aby osiągnąć pożądany efekt, tym lepiej. – Bardzo przydatną opcją, zwłaszcza w przypadku baterii prysznicowych, jest mieszacz termostatyczny, który pozwala na utrzymanie stałej temperatury wody – stwierdza specjalista firmy Invena. – Regulujemy jedynie intensywność strumienia, nie tracąc czasu i zbędnie przelanej wody na ustawienie odpowiedniej temperatury. Takie rozwiązanie posiada np. deszczownia Imola Exe firmy Invena, w której zestawie jest bateria termostatyczna – podpowiada ekspert.

Warto też pomyśleć o pozornie mało znaczących aspektach jak to, gdzie w trakcie kąpieli odstawić kosmetyki. W małych kabinach nie ma zwykle miejsca na dodatkowe półki, trzeba więc schylać się do pojemników ustawianych na dnie brodzika. – Problem brakującego miejsca na szampon czy żel do kąpieli pomogą rozwiązać baterie ze specjalnie wyprofilowanym korpusem, który tworzy poręczną półkę na kosmetyki. Znacznie ułatwi ona codzienne korzystanie z prysznica. Przykładem produktu, w którym zastosowano takie rozwiązanie, jest bateria Kastos firmy Invena – podpowiada Monika Wojdak, Product Manager firmy Invena.

Więcej informacji na temat produktów firmy Invena znaleźć można na stronie www.baterielazienkowe.pl

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 28, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: łazienka