Start Arrow Wiadomości Arrow Na początek – klej do styropianu

Na początek – klej do styropianu

Klej do styropianu odpowiada za mocowanie termoizolacji do podłoża, wpływając na trwałość całego systemu elewacyjnego. O wyborze preparatu powinien decydować na pewno rodzaj klejonych powierzchni, ale nie tylko…

Klei i chroni

Niektóre zaprawy mogą spełniać jednocześnie kilka funkcji. Wzmocniony mikrowłóknami, biały klej Bolix UZB to rozwiązanie do przy klejania płyt styropianowych, ale i do zatapiania w nich siatki zbrojącej z włókna szklanego. Stworzony dla typowych podłoży mineralnych, umożliwia aplikację w obniżonych zakresach temperatury otoczenia, która po upływie 8 godzin od czasu nałożenia, może osiągać nawet do -5°C . Dzięki zawartości mikrowłókien produkt jest bardzo odporny na zarysowania i pęknięcia. Charakteryzuje się przy tym elastycznością oraz wysoką przyczepnością do pokrywanych powierzchni.

Bolix UZB wykorzystywany jest przy docieplaniu ścian zewnętrznych budynków w technologii bezspoinowego systemu ociepleń, przy naprawach i renowacjach ocieplonych elewacji, a także do wyrównywania oraz wygładzania podłoży mineralnych przed nakładaniem farb lub tynków cienkowarstwowych.

Produkt: BOLIX UZB
Producent: BOLIX
Konsystencja: suchy proszek
Kolor: biały
Zużycie: ok. 4,0 kg/m2
Opakowanie: 25kg
Klej Bolix UZB

Gdy liczy się czas

Bolix ALFA to klej, który w optymalnych warunkach pogodowych uzyskuje bardzo wysoką przyczepność do styropianu już po 24 godzinach od nałożenia. Tzw. przyczepność wczesna umożliwia zminimalizowanie uszkodzeń połączenia klej-styropian w trakcie kołkowania i szlifowania płyty termoizolującej.

Produkt stosowany jest na typowych ścianach murowanych, betonowych oraz innych podłożach mineralnych ocieplanych w technologii ETICS. Może być użyty przy klejeniu styropianu grafitowego.

Produkt: BOLIX ALFA
Producent: BOLIX
Konsystencja: suchy proszek
Kolor: szary
Zużycie: ok. 4,0 kg/m2
Opakowanie: 25kg
Bolix ALFA

Dodane przez: POiNTB

POiNTB
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 5, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu