Start Arrow Wiadomości Arrow Nadchodzi wiosna – czas na wybór projektu domu!

Nadchodzi wiosna – czas na wybór projektu domu!

Inwestor, który zdecyduje się na budowę swojego wymarzonego domu, musi wziąć pod uwagę wiele aspektów związanych m.in. z lokalizacją działki czy źródłem finansowania, ale także podjąć najważniejszą decyzję, czyli wybrać optymalny projekt domu. Podczas selekcji, przyszły właściciel domu w pierwszej kolejności skupia się na jego wielkości, walorach architektoniczno-estetycznych czy funkcjonalności. Niestety zdarza się często, że zapomina o tak istotnej kwestii jak efektywność energetyczna budynku, która gwarantuje nie tylko zdrowy i komfortowy klimat wnętrz, ale także oszczędności pieniędzy na ogrzewaniu.

Projekt domu musi się podobać, być dopasowany do działki i otoczenia. To absolutny fundament. Ideałem byłoby, gdyby spełniał wymogi nie tylko głównego inwestora, ale wszystkich domowników. Poza walorami architektonicznymi rodzinnego gniazdka i tak ważną jego funkcjonalnością, należy wziąć koniecznie pod uwagę efektywność energetyczną budynku. Obecne projekty renomowanych pracowni architektonicznych zapewniają właściwą charakterystykę cieplną oraz mikroklimat wnętrz zarówno domów murowanych, jak i szkieletowych, czy tych z konstrukcji żelbetowej. Dlatego niezwykle istotną kwestią, tuż po wyborze projektu, jest jego konsekwentna realizacja, która będzie zgodna z wytycznymi architektów i projektantów.

Jaki wybrać styropian, jeśli nie zapisano go w projekcie?

Na co należy zwracać uwagę, jeśli wybrany projekt nie ma wpisanej nazwy producenta, a tylko jego ogólną charakterystykę? Eksperci zalecają, by wybierać produkty z rekomendacjami Instytutu Techniki Budowlanej (ITB). Ponadto zawsze najbezpieczniej jest wybrać markowy styropian dobrej jakości o parametrach zgodnych z deklaracją producenta.

Oprócz płyt styropianowych należy również pamiętać, że do przeprowadzenia termomodernizacji niezbędne są również materiały, takie jak: kleje, tynki, grunty, siatki oraz farby. Eksperci zalecają stosowanie kompletnego systemu ociepleń, w którym wszystkie składniki pochodzą od jednego producenta. Jedynie użycie kompletnego systemu ociepleń daje zarówno gwarancję właściwej pracy całego układu, jak i jego trwałość oraz skuteczne obniżenie kosztów ogrzewania domu.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.termoorganika.pl.

Termoorganika

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 1, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: projekt domu