Start Arrow Wiadomości Arrow Nagradzany biurowiec Ericpol Software Pool ze szkłem firmy Guardian

Nagradzany biurowiec Ericpol Software Pool ze szkłem firmy Guardian

Nowoczesny biurowiec klasy A Ericpol Software Pool autorstwa Horizone Studio zaliczany jest do grona najciekawszych projektów architektonicznych ostatnich lat. Zlokalizowany wśród historycznej zabudowy centrum Łodzi obiekt przyciąga wzrok bryłą w kształcie litery X oraz lśniącą w słońcu fasadą. Szkło do tego prestiżowego, wielokrotnie nagradzanego budynku, dostarczyła firma Guardian. 

Ericpol

Ericpol Software Pool

Zaprojektowanie nowoczesnego biurowca klasy A, który idealnie wpisze się w klimat poprzemysłowej dzielnicy Łodzi i nie zaburzy przy tym jej historycznego charakteru nie było zadaniem łatwym. Sztuka ta udała się jednak architektom z HORIZONE Studio, którzy opracowali oryginalną koncepcję budynku Ericpol Software Pool – nowej siedziby firmy Ericpol. Głównymi elementami obiektu są dwa czterokondygnacyjne skrzydła, zespolone ze sobą przeszklonym łącznikiem, dzięki czemu z lotu ptaka budynek przypomina literę X. Elewacja nawiązująca do stylu XIX-wiecznych zabudowań fabrycznych, a także wykorzystanie dużych przeszkleń w obrębie fasady oraz otaczający biurowiec park sprawiają natomiast, że całość idealnie harmonizuje z okolicznym krajobrazem. Niezwykła koncepcja budynku Ericpol Software Pool doceniona została przez specjalistów z branży architektonicznej, czego najlepszym dowodem są przyznane obiektowi nagrody. Biurowiec otrzymał wyróżnienie w konkursie Brick Award w kategorii budynek użyteczności publicznej, a redakcja Property Design umieściła Ericpol Software Pool wśród TOP 10 najciekawszych biurowców zrealizowanych w ostatnim czasie w Polsce.

Komfort i bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo, funkcjonalność i komfort pracowników to sprawy priorytetowe przy opracowaniu projektów wysokiej klasy biurowców. Kwestie te brane są pod uwagę zarówno w przypadku planowania koncepcji bryły budynku oraz rozmieszczenia poszczególnych pomieszczeń, jak również podczas wyboru materiałów budowlanych i wykończeniowych. Nie inaczej było w przypadku zaprojektowanego przez Horizone Studio budynku Ericpol Software Pool. Projekt obiektu zakładał zlokalizowanie na każdym piętrze przeszklonych sal konferencyjnych oraz pomieszczeń biurowych i rekreacyjnych dla pracowników, dlatego też olbrzymie znaczenie dla inwestora i architektów miał wybór odpowiedniego szkła. Ostatecznie zdecydowali się oni na szkło powlekane firmy Guardian, które łączy wyjątkową selektywność i przejrzystość z doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi. Szkło SunGuard SN 62/34, dzięki neutralnemu kolorowi odbicia i wysokiej przepuszczalności naturalnego światła, zapewniło wnętrzom biurowym odpowiedni dla przebywających w nich osób poziom jasności i zminimalizowało konieczność stosowania sztucznego oświetlenia. Produkt ten charakteryzuje się również niską transmisją energii cieplnej i wysokim stopniem ochrony przeciwsłonecznej, dzięki czemu skutecznie zabezpieczył pomieszczenia przed przegrzaniem i pomógł stworzyć w nich przyjemny mikroklimat. Wysokoselektywne szkło SunGuard SN 62/34 firmy Guardian wybrane zostało do projektu z jeszcze jednego powodu – doskonałej termoizolacyjności. Współczynnik U na poziomie 1,0 W/m²K gwarantuje, że w chłodne dni ciepło nie będzie uciekało z budynku i tym samym zmniejszeniu ulegną nakłady finansowe na ogrzewanie obiektu.

Wysokiej klasy szkło architektoniczne firmy Guardian wykorzystywane jest w wielu prestiżowych projektach: biurowcach, drapaczach chmur i budynkach użyteczności publicznej. Więcej informacji na temat produktów firmy Guardian znaleźć można na stronach:

http://www.guardian-czestochowa.com
http://www.sunguardglass.pl/
www.guardian.com

***

Guardian to zróżnicowana firma produkcyjna o zasięgu globalnym, której siedziba główna mieści się w Auburn Hills w stanie Michigan w USA. Firma zajmuje czołową pozycję w produkcji szkła typu „float”, wyrobów szklanych, izolacji z włókna szklanego oraz innych materiałów budowlanych do zastosowań komercyjnych, mieszkaniowych i w przemyśle motoryzacyjnym. Szkło z ochroną przeciwsłoneczną SunGuard zostało zaprojektowane dla zapewnienia różnych poziomów kontroli słonecznej do stosowania w różnych strefach klimatycznych i przy projektowaniu różnorodnych budynków. Dzięki swojemu Ośrodkowi Naukowo-Technologicznemu, Guardian jest liderem w innowacyjności, opracowując wysokiej klasy szkła powlekane oraz inne zaawansowanych produkty. Guardian, spółki zależne i stowarzyszone zatrudniają 18.000 osób. Zakłady zlokalizowane są na terenie Ameryki Północnej, Europy, Ameryki Południowej, Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu. Nazwa SunGuard jest zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do Guardian Industries Corp. Częścią koncernu Guardian Industries Corp.  jest Guardian Częstochowa, jedna z najnowocześniejszych hut szkła na świecie oraz czołowym producentem szkła architektonicznego w Polsce, która powstała w 2002r. Przedsiębiorstwo dysponuje najnowszymi technologiami w dziedzinie produkcji szkła i przetwórstwa szkła płaskiego. Zakład produkuje szkło float o grubościach od

3 mm do 12 mm oraz szkło powlekane w oparciu o technikę rozpylania magnetronowego. Guardian Częstochowa zatrudnia obecnie ponad 330 osób.

***

Biuro architektoniczne Horizone Studio
www.horizone.com.pl

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 23, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty