Start Arrow WnętrzaArrowPokój dziennyArrow Najczęstsze błędy w użytkowaniu klimatyzacji w domu

Najczęstsze błędy w użytkowaniu klimatyzacji w domu

Klimatyzacja w domu to bardzo przydatny i funkcjonalny sposób na utrzymanie optymalnych warunków temperaturowo-wilgotnościowych w jego wnętrzu. Jeśli zadbamy o jej poprawny montaż i będziemy z niej właściwie korzystać, poprawimy jakość powietrza w domu, co pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie. Poznaj najczęstsze błędy w użytkowaniu klimatyzacji w domu i unikaj ich, ciesząc się dobrą jakością powietrza we wnętrzu. 

Ustawienie zbyt niskiej temperatury 

… to jeden z najczęstszych błędów użytkowników klimatyzacji. Kiedy na zewnątrz temperatura sięga 30 stopni Celsjusza, ustawiamy zbyt niską temperaturę (tj. 18-19 stopni Celsjusza). Ze względów zdrowotnych, powinniśmy ustawić temperaturę nieco wyższą. Stosujmy zasadę: latem temperatura we wnętrzu powinna być niższa o 5 stopni Celsjusza niż na zewnątrz. Zalecaną temperaturą, którą bezpiecznie możemy ustawić w sezonie letnim, jest temperatura około 25-26 stopni Celsjusza. 

Używanie klimatyzacji przy otwartym oknie

Aby prawidłowo korzystać z klimatyzacji w domu, należy pamiętać, by pomieszczenie było zamknięte. Jeżeli urządzanie będzie pracować przy otwartym oknie bądź drzwiach, wykorzysta najwyższy pobór mocy. Świeże, gorące powietrze z zewnątrz, napływające przez okno, będzie wymuszało ciągłą pracę klimatyzatora.

Zmiana ustawień klimatyzacji co kilka minut…

Zbyt częsta zmiana ustawień klimatyzacji, spowoduje ich błędny zapis lub zawieszenie urządzenia i konieczność jego zresetowania. 

Zły wybór miejsca montażu klimatyzatora

Przed montażem klimatyzatora, pamiętajmy, aby dokładnie przemyśleć wybór jego miejsca. Kiedy strumień powietrza będzie nam spadał na głowę bądź szyję, łatwo możemy się przeziębić. Klimatyzator powinien być zamontowany w takim miejscu, żeby nie dmuchał zimnym powietrzem bezpośrednio w miejsca, gdzie stale znajdują się ludzie. Oznacza to, że klimatyzator nie powinien być skierowany np. na łóżko w sypialni, w stronę biurka lub stołu czy sofy.

Brak serwisowania klimatyzacji

Nieserwisowany klimatyzator częściej się psuje, gdyż jest zanieczyszczony, a to z kolei źle wpływa na nasze zdrowie. Warto więc co pewien czas przeprowadzić czynności serwisowe. Najlepiej przeprowadzać je dwa razy do roku (przed i po sezonie letnim). 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Październik 6, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Lampa wisząca welurowa Bing 2pł. Butelkowa Zi...

 • Coco lampa wisząca czarna-złoty mat

 • Plafon Various Biało-kremowo-beżowy Kolor apl...

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Promocja

  Plafon Vaio 3 White

 • Promocja

  Lampa wisząca Awena czarna

 • Lampa sufitowa DEZE K-3620 czarny

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza