Start Arrow OgródArrow Najlepsze bramy garażowe zdaniem ekspertów

Najlepsze bramy garażowe zdaniem ekspertów

Na tegorocznych targach BUDMA po raz kolejno przyznano Złoty Medal – jedną z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku. Przyznawana jest ona po wnikliwej ocenie ekspertów innowacyjnym produktom najwyższej jakości, odpowiadającym szeregu kryterium, wytworzonym w oparciu o najwyższej klasy technologie.

Zobaczmy, jakie bramy garażowe zostały uznane przez eksperckie jury za najlepsze na polskim rynku:

Bramy  stalowe do garaży zbiorczych

Z roku na rok rośnie liczba samochodów osobowych jeżdżących po polskich ulicach. Coraz więcej aut musi znaleźć miejsce do parkowania w mieście. Rozwiązaniem są garaże zbiorcze. Ich bramy wjazdowe, szczególnie w domach mieszkalnych, powinny być nie tylko ciche i bezpieczne, ale również wyjątkowo niezawodne. Ważne jest też, aby harmonijnie wpisywały się w architekturę budynku. Nowa brama do garaży zbiorczych ET 500 firmy Hörmann, nagrodzona Złotym Medalem, spełnia te wymagania.

Bramę garażu zbiorczego przekracza codziennie wiele samochodów osobowych, dlatego głównym celem towarzyszącym konstruowaniu bramy ET 500 była jej długotrwała niezawodność. Wytrzymała konstrukcja bramy ET 500 zaprojektowana została na ponad ćwierć miliona cykli. Dzięki niezużywającemu się mechanizmowi przeciwwagi brama
ta praktycznie nie wymaga konserwacji. Pozwala to uniknąć uszkodzeń i związanych z tym zatorów przed bramą oraz zredukować koszty konserwacji. Brama ET 500 charakteryzuje się długim okresem niezawodnego użytkowania.

Dla mieszkańców budynków z garażami zbiorczymi i podziemnymi oraz ich sąsiadów istotne jest jak największe zredukowanie dokuczliwości hałasu. Poruszająca  się bardzo cicho  brama ET 500 daje taką możliwość. Przede wszystkim jednak brama ta jest bramą bardzo bezpieczną – podwójny napęd linowy praktycznie uniemożliwia opadnięcie skrzydła bramy, a spora ilość miejsca między skrzydłem bramy i bryłą budynku eliminuje niebezpieczeństwo przygniecenia palców.

(Chociaż brama ET 500 jest bramą uchylną, wychyla się zaledwie na 20 centymetrów i właśnie tyle miejsca zabiera przed garażem podczas otwierania. W związku z tym idealnie nadaje się do miejsc o ograniczonych warunkach przestrzennych. fot. Hörmann)
(Wypełnienie bramy ET 500 może być wykonane z blachy perforowanej lub pełnej. Istnieje jednak także możliwość indywidualnego wypełnienia bramy z zastosowaniem nowoczesnych aplikacji lub drewna, tak aby idealnie wkomponowała się ona w estetykę fasady budynku. fot. Hörmann)

Bramy garażowe uchylne

Nagrodzona Złotym Medalem brama uchylna Connect znana jest odbiorcom z jesiennej akcji promocyjnej marki WIŚNIOWSKI. Nowoczesny produkt charakteryzuje się wysoką funkcjonalnością i dużymi walorami estetycznymi. Solidna konstrukcja, atrakcyjny wygląd i możliwość dostosowania do różnych warunków montażu powoduje, że jest to rozwiązanie spełniające wymagania rynku.

Brama CONNECT to połączenie najlepszych cech konstrukcyjnych i funkcjonalnych bram uchylnych z nowoczesnym wzornictwem, zaczerpniętym z bram segmentowych. Bramę uchylną Connect wyróżniają: solidna konstrukcja, nowoczesny wygląd i możliwość dostosowania do różnych warunków montażu – minimalne nadproże w otworze garażowym to 0 mm.

Brama ta ma bardzo efektowną, gładką powierzchnię, przypominającą wyglądem skrzydło bramy segmentowej. Jest to możliwe dzięki beznitowemu systemowi montażu poszycia bramy, która składa się z 5 paneli o jednakowej szerokości, wykonanych z ocynkowanej, powlekanej farbą poliestrową blachy.

(Solidna konstrukcja, atrakcyjny wygląd i możliwość dostosowania do różnych warunków montażu powoduje, że jest to rozwiązanie spełniające wymagania rynku. fot. Wiśniowski)

( Brama ta ma bardzo efektowną, gładką powierzchnię, przypominającą wyglądem skrzydło bramy segmentowej. fot. Wiśniowski)

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 21, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
4
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Komentarze

Najnowsze komentarze

janek Odpowiedz 2016-11-08 19:21:25

Mam swój warsztat od wielu lat i jestem wierny jednej firmie doorbau, a to dlatego, że potrzebuję bramy przemysłowej porządnej, wytrzymałej, która nie będzie musiała co chwilę być serwisowana. pozdrawiam

wenek Odpowiedz 2015-02-18 09:47:57

producent to moim zdaniem mimo wszystko drugorzedna sprawa w obliczu złego montazu... niestety są fachowcy, którzy nie przyklładaja sie do swojej prayc i potem sa klopoty

Rafix Odpowiedz 2014-05-12 12:44:20

Nie no, ja w swoim garażu mam segmentówkę Hormanna, kupiłem ją w Astrum. Jestem z niej bardzo zadowolony, zero problemów przez kilka lat użytkowania.

Gość Dom.pl Odpowiedz 2014-04-08 07:46:53

Co do pierwszej firmy bramy mogę się zgodzić, natomiast do drugiej już bym polemizowała nad jej super jakością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca VILLA Z GOLD

  • JAKARTA

  • Nautilus ip67. 35 W

  • Cone outdoor fitting E27 ELT. szary kamień. 100 W

  • PARASOL OGRODOWY BANANA 3M ZIELONY BOCZNY WYSI...

  • Podświetlenie nr domu Sun LED IP44

  • Donica ogrodowa wys.34cm

  • Promocja

    Kinkiet ogrodowy WIKI LED