Start Arrow InstalacjeArrow Najlepszy klimat wnętrz

Najlepszy klimat wnętrz

Stworzenie optymalnych warunków termicznych w pomieszczeniach jest gwarancją dobrego samopoczucia oraz zdrowia osób w nich przebywających. Zapewnienie komfortu cieplnego pozwala ponadto utrzymać w dobrej kondycji dom czy mieszkanie narażone przez cały rok na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Pogoda ma ogromny wpływ na samopoczucie większości z nas. Każdy odbiera ją bardzo indywidualnie, w zależności od ogólnej wrażliwości organizmu na zmiany związane z temperaturą, ciśnieniem czy opadami. Zła aura powoduje, że możemy odczuwać szereg dolegliwości somatycznych: rozdrażnienie i brak energii, bóle głowy oraz stawów, zawroty, mdłości czy problemy ze snem. Na to, co dzieje się za oknem, nie mamy większego wpływu. Możemy jednak z powodzeniem kontrolować klimat wewnątrz własnego domu, mieszkania czy biura.

klimat wnetrz

Optymalny klimat wnętrz

Zwykle nie zdajemy sobie sprawy, jak ważne jest utrzymanie we wnętrzach optymalnych warunków klimatycznych, czyli właściwej temperatury, wilgotności i odpowiedniej jakości powietrza. Komfort cieplny, bo o nim mowa, to stan,
w którym nie odczuwamy ani ciepła, ani zimna, a nasz organizm nie jest narażony na nadmierne przegrzanie czy schłodzenie. W okresach przejściowych, gdy temperatura za oknem radykalnie się zmienia, a odporność na wszelkie infekcje znacznie się obniża, szczególnie warto dbać o te warunki wewnątrz pomieszczeń.

Na komfort cieplny, oprócz wilgotności i cyrkulacji świeżego powietrza, największy wpływ ma odpowiednia temperatura, którą dziś bez większego wysiłku można zarządzać samodzielnie – tłumaczy Maciej Leonhard z firmy LARS. Za temperaturę w naszych domach i mieszkaniach odpowiada zazwyczaj określony rodzaj instalacji grzewczej wspierany w okresie letnim urządzeniem klimatyzacyjnym. Aby praca obu systemów była efektywna i zapewniała maksimum komfortu użytkownikom, warto zastosować odpowiednią formę regulacji. Na rynku dostępne są inteligentne urządzenia, które, sterując pracą systemu grzewczego lub klimatyzacyjnego, pozwalają skutecznie zarządzać temperaturą we wnętrzach.

Prosto i skutecznie

Regulatory temperatury to małe, zaawansowane technologicznie urządzenia sterujące, które mogą współpracować niemal z każdym rodzajem instalacji grzewczej (również z ogrzewaniem podłogowym) oraz klimatyzacyjnej – tłumaczy Maciej Leonhard z firmy LARS, producenta regulatorów temperatury AURATON. Możemy je dostosować do indywidualnych preferencji, wybierając spośród modeli przewodowych i bezprzewodowych. – Każde urządzenie regulujące marki AURATON pozwala na optymalne dopasowanie temperatury wnętrz do wymagań użytkowników, między innymi dzięki możliwości ustawienia jej trzech poziomów (dziennej, nocnej oraz przeciwzamrożeniowej), w 7-dniowym cyklu programowania – wyjaśnia. Funkcjonalność i energooszczędność to podstawowe cechy, jakich wymagamy dziś od technologii. Wyposażenie domowej instalacji grzewczej
w odpowiedni regulator temperatury to strzał w dziesiątkę! Proste, estetyczne i tanie urządzenie posłuży nie tylko zimą, sterując pracą kotła, ale również latem, kiedy o nasz komfort cieplny zadba klimatyzator.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca Wire Kolor 3pł

  • Kinkiet Wire Kolor

  • Lampa stołowa Maja Black

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Black