Start Arrow Budowa domuArrow Najpiękniejsze projekty domów w stylu dworkowym: przykład stylowego domu jednorodzinnego

Najpiękniejsze projekty domów w stylu dworkowym: przykład stylowego domu jednorodzinnego

Projekty domów w stylu dworkowym odzwierciedlają marzenia Polaków o reprezentacyjnym, tradycyjnym domu jednorodzinnym. Nawiązując do klasycznej zabudowy szlacheckiej, zachwycają dekoracyjnymi elementami, fantazyjnym dachem, piękną, naturalną kolorystyką. 

Przykładem cieszącego się niesłabnącą popularnością projektu domu w stylu dworkowym jest  DOM GM1-07. To bardzo stylowy, elegancki, średniej wielkości projekt domu z poddaszem użytkowym i jednostanowiskowym garażem. Klasyczny wygląd budynku jest ponadczasowy i sprawia, że budynek wygląda okazale na każdej działce.

Projekt DOM GM1-07

Projekt DOM GM1-07

Oglądając projekt DOM GM1-07 uwagę zwracają jego stylowe, dekoracyjne elementy, które nadają pożądaną stylistykę dworkową. Efektownie wyglądają szczególnie balkony o ciekawych kształtach oraz zejście na ogród z tarasu, udekorowanego charakterystyczną dla dworków kolumną. Tradycyjny kolor elewacji w odcieniu jasnokremowym z białymi detalami odważnie zestawiono tu z szarym dachem. Brak klasycznej czerwonej dachówki nie ma jednak wpływu na odbiór projektu, który cieszy się wielką popularnością wśród zwolenników dworkowych stylizacji. Wręcz przeciwnie – szary dach spotęgował elegancki i stylowy wymiar budynku.

Projekt DOM GM1-07

Projekt DOM GM1-07

Stylowy wygląd budynku odzwierciedla bardzo przemyślany i komfortowy układ wnętrza, przeznaczonego dla 4-5 osób. Ciekawie wygląda tu szczególnie salon, który stanowi główną przestrzeń na parterze. Jego trójkątny kształt uzyskano poprzez efektowne wcięcie tarasu w bryłę budynku. W reprezentacyjnym salonie znalazło się miejsce na aneks jadalniany oraz dekoracyjne schody prowadzące na poddasze. Kuchnia jest pomieszczeniem doskonale doświetlonym ze względu na okna znajdujące się na dwóch ścianach. Na parterze znajduje się ponadto WC, garderoba oraz wiatrołap i kotłownia, a także garaż. Warto zwrócić uwagę także na dodatkowy pokój na parterze, który w zależności od potrzeb, zaadaptować można na gabinet czy pokój gościnny.

Strefa nocna zaplanowana została na poddaszu użytkowym. Tworzą ją trzy sypialnie, w tym jedna z własną łazienką i garderobą oraz balkonem). Znajduje się tam także ogólnodostępna, duża łazienka rodzinna.

Układ wnętrz na parterze

Układ wnętrz na parterze

Układ wnętrz na poddaszu

Układ wnętrz na poddaszu

Ten piękny projekt domu z poddaszem użytkowym to jedna z wielu propozycji budynków utrzymanych w stylistyce dworkowej. Nasza pracownia oferuje tysiące projektów dworków, spośród których wybrać można idealny projekt na każdą działkę i spełniający oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów.

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl
Projekty: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 21, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu