Start Arrow Budowa domuArrow Najpopularniejsze projekty domów jednorodzinnych: nowoczesna klasyka

Najpopularniejsze projekty domów jednorodzinnych: nowoczesna klasyka

Jakie projekty domów wybierają najchętniej Polacy? Według DOM.pl największą popularnością wciąż cieszą się projekty domów z poddaszem użytkowym i z garażem w bryle budynku. Klasyczna konstrukcja, nawiązująca do dworkowej zabudowy, ma dziś jednak zupełnie nowoczesny wymiar. Piękne elewacje z modnych materiałów, duże przeszklenia i przejrzysty układ wnętrza to zalety, jakie mają najpopularniejsze projekty domów jednorodzinnych.

Przykładem domu, który cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów, poszukujących komfortowych projektów dla kilkuosobowej rodziny, jest projekt DOM PC1-60. To bardzo atrakcyjny, funkcjonalny i komfortowy dom z poddaszem użytkowym, przeznaczonym dla 3-6 osobowej rodziny.

Projekt domu DOM PC1-60

Projekt domu DOM PC1-60

Projekty domów tanich w budowie

Wybierając projekty domów zwracamy dużą uwagę na koszty ich budowy. Ten projekt jest tani w realizacji, dzięki zwartej, oszczędnej bryle, zaplanowanej w kształcie prostokąta. Jej budowa jest prosta i tania, ponadto niweluje ryzyko błędów wykonawczych. Zminimalizowane jest również niebezpieczeństwo powstawania mostków cieplnych, przez które ciepło mogłoby uciekać na zewnątrz. Dom zresztą opracowany jest jako energooszczędny, obniżający koszty utrzymania.

Równie prosty i szybki w budowie jest dach dwuspadowy, wieńczący bryłę budynku. Nadaje on jej przytulny, rodzinny charakter. Garaż wpasowany w bryłę budynku posiada dwa miejsca postojowe, tworząc swego rodzaju dodatkowy bufor cieplny, chroniący wnętrza przed chłodem i wiatrem.

Projekt domu DOM PC1-60

Projekt domu DOM PC1-60

Trzy strefy domów z poddaszem

Projekty domów z poddaszem użytkowym umożliwiają stworzenie bardzo funkcjonalnego podziały wnętrza. W projekcie DOM PC1-60 parter to wygodna strefa dzienna, której centrum stanowi piękny, przestronny salon z kominkiem i wyjściem na taras i do ogrodu. Salon połączony jest z jadalnią, w której również przewidziano przejście do ogrodu, dzięki czemu cała otwarta przestrzeń jest ciepła i wypełniona światłem. Za jadalnią znajduje się praktyczna kuchnia w kształcie litery L z pojemną spiżarką, co potęguje funkcjonalność tego ergonomicznego wnętrza. W zależności od upodobań rodziny, kuchnia może być zamknięta bądź otwarta na salon z jadalnią.

Układ wnętrz na parterze

Układ wnętrz na parterze

Parter to również funkcjonalna strefa gospodarcza, komfortowo oddzielona jednak od części mieszkalnej. Składa się na nią wspomniany garaż dwustanowiskowym, w którym przewidziano także dodatkowo miejsce na składowanie narzędzi ogrodowych czy sezonowego sprzętu sportowego. Powierzchnię na składzik udało się wygospodarować dzięki sąsiedztwu kotłowni, do której przejść można bezpośrednio z garażu. To duża zaleta, szczególnie gdy planowane jest ogrzewanie paliwem stałym – wymiana opału czy usuwanie popiołu może się odbyć bez konieczności wchodzenia do części mieszkalnej. Warto zwrócić uwagę, że na parterze znajduje się również łazienka, z której korzystać można po pracach w garażu czy kotłowni.

Wiatrołap w projekcie zaplanowany jest jako dodatkowo miejsce na przechowywanie: z pewnością zmieszczą się w nim pojemne szafy.

Dobre projekty domów często przewidują dodatkowy pokój na parterze, który zaadaptować można stosownie do potrzeb na pokój gościnny, gabinet czy pokój seniora. Tak jest też w projekcie DOM PC1-60, w którym dodatkowy pokój potęguję funkcjonalność komfortowej aranżacji.

Poddasze zostało zaprojektowane jako prywatna strefa nocna domowników. Znajdują się tam trzy wygodne sypialnie oraz rodzinna łazienka. Okna połaciowe i pionowe optymalnie doświetlają sypialnie na poddaszu, dodatkowo gwarantując wyjątkowe doznania estetyczne.

Projekt domu DOM PC1-60 dodatkowo posiada strych, znajdujący się nad dwustanowiskowym garażem. Dostępny jest z półpiętra i przewiduje wiele możliwości aranżacyjnych. Przeznaczyć go można na dodatkowy pokój, garderobę, pralnię czy pokój hobby, istnieje możliwość podzielenia go także na kilka pomieszczeń o różnych funkcjach.

Układ wnętrz na poddaszu

Układ wnętrz na poddaszu

Piękne projekty domów z poddaszem

Projekty domów z poddaszem lubimy za ich rodzinny wygląd, klasyczną bryłę, która nawiązuje do tradycyjnej zabudowy. Coraz większą uwagę jednak zwracamy na bardziej nowoczesne wykończenie budynku, zgodne z najnowszymi trendami architektonicznymi.

Projekt DOM PC1-60 swoją popularność zawdzięcza w dużej mierze pięknej elewacji, która eksponuje budynek z otoczenia i wyróżnia go spośród sąsiedniej zabudowy. Projektanci postawili tu na bardzo modne zestawienie kontrastowe bieli ścian z ciemną dachówką, komponującą się z równie ciemną stolarką okienną i drzwiową. Całość ocieplona została jednak drewnem w pięknym wybarwieniu, które nie tylko urozmaica elewacje, ale również koryguje proporcje budynku.

Projekt domu DOM PC1-60

Projekt domu DOM PC1-60

Dom na lata spełniający dzisiejsze potrzeby

Polacy coraz rzadziej wybierają projekty domów wielopokoleniowych. Wynika to z dużej migracji i zmianie trybu naszego życia. Dla rodzin, które nie wiedzą, jak duży dom będzie im potrzebny w przyszłości, projekt DOM PC1-60 daje nieograniczone możliwości aranżacyjne. Dodatkowy pokój na parterze, strych z możliwością adaptacji na cele mieszkalne, dwie łazienki – to wszystko sprawia, że projekt spełniający dzisiejsze potrzeby rodziny może okazać się znacznie bardziej funkcjonalny po latach.

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl
Wizualizacje: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 7, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu

Obejrzyj zdjęcia domowników