Start Arrow Wiadomości Arrow Najwyższa jakość w technice grzewczej – wszechstronny kocioł gazowy CGB-2 marki Wolf

Najwyższa jakość w technice grzewczej – wszechstronny kocioł gazowy CGB-2 marki Wolf

Kondensacyjny kocioł gazowy CGB-2 to jeden z nowych produktów firmy Wolf-Technika Grzewcza sp. z o.o., oficjalnego dystrybutora produktów niemieckiej marki Wolf w Polsce. Inteligentne rozwiązania zastosowane w urządzeniu powodują, że jest niezwykle ekonomicznym i bardzo wydajnym kotłem grzewczym, przeznaczonym do domów jedno- i wielorodzinnych. Sam kocioł to jednak nie wszystko. Łatwiejsze i bardziej przyjemne korzystanie z niego zapewnia szeroki wybór urządzeń i akcesoriów produktowych Wolf, z którymi współpracuje. Przede wszystkim systemy regulacji – BM2, AM i iSM-7i, które pozwalają na dokonanie nastaw bezpiecznej i ekonomicznej pracy oraz centrale rekuperacyjne CWL Excellent, które służą do odzyskiwania ciepła.

Kocioł gazowy CGB-2

Kocioł gazowy CGB-2

Nowe standardy ogrzewania

Kocioł gazowy CGB-2 stał się godnym następcą wychwalanego w testach poprzednika, łącząc w sobie wszystkie jego zalety z jeszcze lepszymi parametrami. Dostępność w trzech wielkościach – 14, 20 i 24 sprawia, że idealnie sprawdza się jako urządzenie do systemowego ogrzewania i podgrzewania c.w.u. w domach jedno- i wielkorodzinnych. Do licznych zalet urządzenia z zamkniętą komorą spalania należą między innymi oszczędność energii podczas trybu pracy oraz czuwania, przejrzysta budowa, dostęp online, płynnie regulowana moc już od 1,8kW. Łatwy dostęp do wszystkich podzespołów ma znaczenie przy rutynowych pracach konserwacyjnych. Samo czyszczenie komory kotła nie wymaga całkowitego demontażu, co pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Jednym z zastosowanych w modelu CGB-2 ulepszeń jest automatyczny system dopasowujący kocioł do rodzaju, jakości spalanego gazu. Poprawia to nie tylko wydajność spalania, ale również maksymalnie niweluje emisję szkodliwych substancji.

Kocioł pod kontrolą

Ogromną rolę w korzystaniu z domowych urządzeń, w tym grzewczych, odgrywa możliwość ich zdalnej obsługi za pomocą urządzeń mobilnych lub komputerów. W tym celu marka Wolf przygotowała nowoczesne systemy regulacji – BM2, AM oraz iSM-7i. Pierwszy z nich (moduł obsługowy z kolorowym wyświetlaczem) może być zamontowany zarówno w kotle, jak i na ścianie oraz pracować pokojowo lub pogodowo. Modem AM (z czarno-białym wyświetlaczem) służy do montowania wyłącznie w kotle. Wyżej wymienione moduły posiadają cztery przyciski funkcyjne służące do szybkiej nawigacji. Zarówno fachowcy, jak i domowi użytkownicy docenią z pewnością fakt, iż kocioł CGB-2 wyposażony został w złącze, dzięki któremu możliwe jest, za pomocą systemu obsługi WRS, parametryzowanie, optymalizowanie i nadzorowanie urządzenia oraz całej instalacji wraz z diagnozowaniem. Nowością przygotowaną przez markę Wolf jest moduł iSM-7i dostępny dla całej nowej serii urządzeń, m.in. kotła CGB-2. Umożliwia on połączenie kotła poprzez sieć LAN lub WLAN z serwerem Wolf i za pomocą połączenia z Internetem poprzez aplikację WOLF-Smartset (dostępnej na smartphony i komputery) uzyskamy możliwość zdalnej obsługi urządzenia.

Wentylacja na wysokim poziomie

Wentylacja zapewnia odpowiednią wymianę powietrza w pomieszczeniach, usuwa nadmiar dwutlenku węgla i nieprzyjemne zapachy, a także pomaga utrzymać odpowiedni poziom wilgotności.

W tradycyjnie wykonanych budynkach wentylacja odbywa przez kominy wentylacji grawitacyjnej, poprzez który to usuwana jest część ciepła potrzebnego do ogrzania budynku. Usuwane ciepłe powietrze pozostaje nie wykorzystane. Można tego uniknąć stosując wydajny i jednocześnie ekonomiczny system wentylacji mechanicznej, wyposażonej w wysokiej klasy rekuperator – CWL-Excellent. Urządzenie to może być również połączone ze wspomnianym wcześniej kotłem CGB-2 do modułu ISM-7i i jego praca może być monitorowana.

Rekuperator CWL-Excellent gwarantuje optymalny dopływ świeżego powietrza do wnętrza domu, skutecznie poprawia komfort termiczny i zmniejsza wysokość rachunków. Wszystko to za sprawą zastosowanego wymiennika krzyżowo-przeciwprądowego, na którym to odzyskujemy ciepło z powietrza usuwanego i ponowne wykorzystanie go do ogrzania dostarczanego świeżego powietrza.

Ogrzewanie w wersji eko

Już niebawem, 26 września 2015 roku, w życie wejdą nowe przepisy dotyczące wymagań technicznych oraz oznakowania urządzeń grzewczych i pojemnościowych podgrzewaczy ciepłej wody. Zgodnie z unijną dyrektywą ErP systemy grzewcze o mocy do 70 kW i zasobniki ciepłej wody użytkowej o pojemności do 500 l będą musiały zostać opatrzone specjalną etykietą informującą o klasie efektywności energetycznej, a także poziomie hałasu i poboru mocy elektrycznej. Jest to kolejny krok na drodze do zmniejszenia ilości energii niepotrzebnie zużywanej przez domowe urządzenia elektryczne oraz systemy grzewcze. Klienci zyskają z kolei rzetelne informacje na temat zapotrzebowania energetycznego kupowanego sprzętu. Do urządzeń marki Wolf, w tym kotła CGB-2, dołączone będą odpowiednie oznaczenia odpowiadające dyrektywie ErP.

Kondensacyjny kocioł grzewczy CGB-2 to najwyższa jakość rozwiązań stosowanych w technice grzewczej. Niezwykle wydajne i ekonomiczne urządzenie posiada szereg wyróżniających go na rynku zalet, a połączenie go z innymi produktami Wolf, np. rekuperatorem CWL-Excellent czy systemami automatyki – pozwala na ekonomiczną, bezproblemową pracę. Wszystko to w zgodzie z najnowszymi normami sprzyjającymi środowisku naturalnemu.

Zapraszamy na nasz fanpage: https://www.facebook.com/WolfDomzDobraEnergia

O firmie

Firma Wolf GmbH swoje początki datuje na rok 1963, kiedy to w niemieckim mieście Mainburg rozpoczęła produkcję urządzeń do osuszania chmielu. Późniejsze lata przyniosły dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa i otwarcie się na nowe dziedziny działalności. Dziś Wolf GmbH jest liderem wśród producentów urządzeń grzewczych, solarnych, wentylacyjnych i solarnych, a także pierwszą firmą, która wprowadziła 5-letnią gwarancję na urządzenia grzewcze i solarne. Przedsiębiorstwo stało się także prekursorem swojej branży i jako pierwsze wprowadziło w Niemczech certyfikację produkcji zgodną z normą ISO 9001. Długa lista obiektów referencyjnych stanowi dla firmy powód do dumy i jest potwierdzeniem, iż oferowane produkty charakteryzują się najwyższą niemiecką jakością.

Wolf Technika Grzewcza Sp. z o.o.
Sokołów, ul. Sokołowska 36
05-806 Komorów k. Warszawy
tel. 22 720 69 01
fax 22 720 69 02
email: wolf(at)wolf-polska.pl

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


lipiec 22, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogrzewanie domu i mieszkania