Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Naklejki na ścianę – dekoracje do pokoju dziecka

Naklejki na ścianę – dekoracje do pokoju dziecka

Jak odmienić pokój dziecka tanio i szybko? Wybierzmy naklejki na ścianę. Oferta gotowych dekoracji ściennych pozwala na stworzenie niepowtarzalnych aranżacji zarówno w pokoju niemowlaka, jak i starszego dziecka, które już zwykle samodzielnie wybiera motyw, jaki pojawi się na ścianie.

Naklejki ścienne to prosty i dosyć tani sposób na zmianę aranżacji wnętrza pokoju dziecka. Ulubieni bohaterowie, kolorowe wzory, sympatyczne zwierzątka czy edukacyjne napisy to tylko garstka z pomysłów dekoracyjnych, jaką oferują producenci.

(fot. Kids Town)

Projekt wnętrza ozdobionego naklejkami powinien być jednak dobrze przemyślany. Naklejki na wszystkich ścianach mogą wprowadzić do pokoju niepotrzebny chaos. Lepiej wybrać tylko jedną ścianę lub jej fragment, który zostanie udekorowany.

(fot. Butik Mamissima.pl)

Jeżeli nasze pociechy są jeszcze małe, naklejki powinny znajdować się na wysokości niedostępnej dla ich rączek. Poznający świat malec chętnie będzie je odklejał, skrobiąc i rysując powierzchnię.

(fot. Kids Town)

Wszelkie misie, pluszaki, bohaterowie ulubionych kreskówek powinny zdobić pokój malucha. Starsze dzieci często zmieniają swoich idoli. Zanim bohater ulubionego filmu dobrze się „przyklei”, jego następca może już szturmować sale kinowe.

(fot. Mamas & Papas)

Dla starszych dzieci ciekawym motywem mogą być literki, przygotowujące je do nauki pisania i czytania. Nastolatki zaś chętnie ułożą z nich kolorowe wyrazy: imiona, pierwsze motto czy przydomek swej sympatii.

(fot. Kids Town)

(fot. Pinio)

Rozmiar naklejek powinien być dostosowany do wymiaru pokoju. Jeżeli urządzany jest mały pokój, duża naklejka może przytłoczyć pomieszczenie. Lepszym rozwiązaniem będzie więcej ale mniejszych elementów.

(fot. Kids Town)

Przyklejanie dekoracji jest proste i bez trudu poradzimy sobie z tym sami. Starsze dzieci mogą śmiało nam pomagać. Pamiętajmy jednak przede wszystkim, że ściana, na którą nakładamy naklejki powinna być czysta i sucha.

(fot. AMPsign)

Jeżeli powłoka farby jest stara i nie trzyma się dobrze powierzchni, musimy liczyć się z tym, że odklejając dekorację możemy usunąć i jednocześnie farbę, nawet jeśli wybierzemy produkt, który można wielokrotnie odklejać i przyklejać.

(fot. Pinio)

Kupując naklejki ścienne prawie zawsze dołączona jest do nich czytelna instrukcja. Duże formaty lub fototapety wymagają jednak czasami zatrudnienia fachowca.

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
3
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Komentarze

Najnowsze komentarze

alka Odpowiedz 2016-02-26 13:06:20

Bardzo fajne pomysły :) Zastosowałam je w pokoju dziecka, od siebie dodałam jeszcze tylko proste drewniane ramki z aluramy.pl ze zdjęciami dziecka i naszymi :)

alka Odpowiedz 2016-02-23 11:32:06

Bardzo fajne pomysły na dekorację pokoju, ja bym jednak dodała jeszcze jakieś ramki drewniane aluramy.pl/ramy-drewniane ze zdjęciami malucha. Nadaje to wnętrzu bardziej osobisty charakter

bestsale-pl Odpowiedz 2012-09-20 08:54:08

urocze :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty