Start Arrow WykańczanieArrowSufity i ściany wewnętrzneArrow Naklejki świąteczne na ścianie

Naklejki świąteczne na ścianie

Dekoracja ścian naklejkami jest ostatnio bardzo popularnym sposobem na odświeżenie wystroju wnętrza. Naklejki dostępne są w tysiącach wzorów i kolorów, można zamówić również własny projekt.

Możemy również udekorować mieszkanie nawiązując do konkretnego wydarzenia. Urodziny dziecka, wieczór panieński czy sylwestrowe domowe przyjęcie wymagają szczególnej oprawy. Obecnie oczywiście najczęściej wybierane są dekoracje świąteczne: mikołajki, gwiazdki, śnieżynki. Nakleja się je na ścianę lub okna, szykując w ten sposób dom do najpiękniejszych świąt w roku.

Zanim jednak zdecydujemy się na przyklejenie dekoracji, zastanówmy się nad kondycją naszych ścian. O ile dekoracje ścienne o tematyce neutralnej mogą długo zdobić nasze wnętrza, o tyle śnieżynki czy bombki naklejane będziemy chcieli usunąć zaraz po Nowym Roku. Czy nasze ściany wewnętrzne na tym nie ucierpią?

Producenci naklejek zapewniają, że materiał jest tak przygotowany i testowany na wielu rodzajach ścian, że na pewno farba nie zejdzie razem z odklejaną naklejką. Sprawdźmy jednak, jaki klej został użyty w wybranym produkcie – informację taką znajdziemy na opakowaniu. Jeżeli jest to klej permanentny, to istnieje duże ryzyko, że farba do wnętrz nie wytrzyma, szczególnie jeśli nasza ściana jest stara, a malowanie ścian nie było odpowiednio przygotowane. Dobrze wybrać taki produkt, który zawiera półprzyczepny klej, który nie wiąże się z farbą przy odklejaniu.

Najlepiej wykonać kilkudniowy test. Przyklejamy naklejkę w mało widocznym miejscu i zostawiamy na dwa, trzy dni. Po tym czasie delikatnie próbujemy ją usunąć – jeżeli test się uda, możemy dekorować mieszkanie.

Szansę na powodzenie będą mieli ci domownicy, którzy odnawiając czy wykańczając swoje mieszkanie, włożyli odpowiednio dużo pracy na przygotowanie ściany do malowania. Gładka, zagruntowana powierzchnia dużo lepiej trzyma farbę, a ta nie odkleja się razem z zastosowaną naklejką. Jeżeli wiemy, że nasza ściana nie jest w najlepszej kondycji, zdecydujmy się raczej na inne dekoracje świąteczne.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

 • Mop chenille z kijem teleskopowym 120 cm

 • Kinkiet HILTON SILVER TK Lighting + gratis żar...

 • Lampa wisząca Wire White 3pł.

 • Promocja

  Lampa stołowa mini-trójnóg Kwitnące tulipany

 • Abażur Luna 60

 • Listwa Snow 3pł. spot czarny

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wykańczanie