Start Arrow Budowa domuArrow Naprawa uszkodzonego komina

Naprawa uszkodzonego komina

Kilka lat temu trąba powietrzna zerwała mi dach. Został naprawiony, ale okazuje się, że w czasie grzewczym w jednym pokoju jest zapach z kominapisze nasz czytelnik na forum budowlanym.

– Musiał być uszkodzony wewnątrz przez walące się pustaki. Komin jest zbudowany z cegły i takich pustaczków kominowych ceramicznych. Komin jest czyszczony dwa razy w roku i nic nie jest w nim obsunięte. Myślę jednak,że te ceramiczne elementy mogły się naruszyć i powstała jakaś szczelina na wysokości tego pokoju, w którym jest nieprzyjemny zapach.

Chcielibyśmy to jakoś naprawić, włożyć wkłady kominowe. Nie wiem, jak to się robi, kto to robi w województwie lubelskim i jakie te wkłady powinny być. Dom jednorodzinny ogrzewany jest paliwem stałym.

Czytelnikowi doradza nasz ekspert,
Tomasz Rybarczyk, Product Manager z firmy SOLBET:

W pierwszej kolejności przeglądu komina powinien dokonać kominiarz. Niektórzy kominiarze dysponują kamerami, które wpuszczają do komina i mogą dokładnie dokonać takiego przeglądu.

Następnie, jak już będzie wiadomo co jest z kominem, zaplanować sposób renowacji. Być może trąba powietrzna spowodowała powstanie mikropęknięć i/lub rozszczelniła przestrzenie pomiędzy cegłami i pustakami. Mikropęknięcia można naprawić pokrywając komin ponownie tynkiem z obrzutką (po skuciu starego tynku). Taka operacja powinna być przeprowadzona na całej długości komina.

Z kolei włożenie wkładu kominowego będzie trudniejsze a może nawet niemożliwe. Ponieważ jest to komin do odprowadzenia spalin z pieca na paliwo stałe, to powinien to być wkład ceramiczny.

W każdym razie z nieszczelnościami komina nie ma żartów i trzeba tę sprawę doprowadzić do stanu właściwego.

Zadaj pytanie ekspertowi

Autor: Redakcja

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Gość Dom.pl Odpowiedz 2011-06-23 10:45:13

Ale żeś chłopie doradził, do tego typu problemu najlepiej zastosować wkład z blachy żaroodpornej w metrowych kawałkach montowany na felc z góry komina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca Wire Kolor 3pł

  • Kinkiet Wire Kolor

  • Lampa stołowa Maja Black

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Black