Start Arrow WnętrzaArrow Nastrojowa łazienka. Jak stworzyć wyjątkowy klimat w jej wnętrzu?

Nastrojowa łazienka. Jak stworzyć wyjątkowy klimat w jej wnętrzu?

Łazienka to miejsce, które służy nam nie tylko do codziennej pielęgnacji, ale również do odpoczynku po ciężkim dniu pełnym zmagań. Warto więc zadbać o nastrojowy klimat w jej wnętrzu. Jak go stworzyć? Oto kilka, ciekawych wskazówek. Sprawdź i zainspiruj się!

Z pewnością każdy z nas marzy, by po długim i ciężkim dniu w pracy, zaszyć się w łazience i wziąć długą i relaksującą kąpiel, która pomoże się odprężyć i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Nastrojowe wnętrze zdecydowanie sprzyja odpoczynkowi i relaksowi. Jak więc zaaranżować domową strefę relaksu?

Nastrojowe oświetlenie 

Jak powszechnie wiadomo, oświetlenie to jeden z kluczowych elementów każdej aranżacji. W łazience jest ono szczególnie ważne, gdyż odpowiednio dobrane światło buduje klimat wnętrza. W łazience należy zastosować kilka źródeł światła. Dlaczego? Ponieważ w ten sposób zaspokoimy wszelkie potrzeby jej użytkowników. Innego bowiem oświetlenia wymaga poranny makijaż, a innego relaksująca kąpiel. Najważniejsze oświetlenie w łazience stanowi oświetlenie główne, czyli lampa sufitowa. Najczęściej wybieraną lampą sufitową w łazience jest żyrandol bądź plafon. Oświetlenie dodatkowe to kinkiety, mocowane w pobliżu lustra lub wanny. 

Aby wprowadzić do łazienki nastrojowy klimat, należy w szczególności zadbać o oświetlenie wanny. Bardzo często w łazience stosuje się punktowe źródła światła lub taśmy LED.

Taśmy LED, zainstalowane w obudowie wanny lub w podłodze, dają bardzo przyjemne i delikatne dla oka światło, które tworzy niepowtarzalny klimat we wnętrzu. 

Aby kąpiel w wannie była jeszcze przyjemniejsza, nie zapomnij o zapachowych świecach, których aromat pozwoli Ci się odprężyć. 

Kąpiel w wannie 

Wolnostojąca wanna to podstawowy element nastrojowej łazienki. Jeśli więc dysponujesz odpowiednią przestrzenią w łazience, wybierz wolnostojącą wannę, która pozwoli Ci wziąć długą i relaksującą kąpiel. Na szczególną uwagę zasługują wanny z hydromasażem, które wpływają odprężająco i leczniczo na organizm. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 9, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza