Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Naturalna podłoga w pokoju dziecka

Naturalna podłoga w pokoju dziecka

Podłoga w pokoju dzieci to obszar wielogodzinnych zabaw i zajęć twórczych. Nie ograniczajmy więc tej cennej przestrzeni.

podloga

Najlepszym pokryciem jest naturalna podłoga drewniana, która posiadając wiele zalet zdrowotnych, może być także odporna na stosy dziecięcych zabawek. Deska barlinecka wyróżnia się trwałością powłoki lakierniczej. Siedem warstw lakieru nanoszonych jest na nią fabrycznie i dodatkowo utwardzanych promieniami UV. Zabieg ten zwiększa odporność powłoki na uszkodzenia mechaniczne, np. na zarysowania. Jednocześnie lakier zachowuje elastyczność. Ta bardzo pożądana cecha przyda się, gdy na podłogę upadnie zabawka. Stosowany w desce barlineckiej lakier akrylowy posiada świadectwo higieny PZH.

fot. Barlinek SA

fot. Barlinek SA

W pokojach starszych dzieci bardzo dobrym rozwiązaniem jest olejowana deska barlinecka. Pojawiające się na niej ewentualne rysy łatwo zamaskujemy poprzez wtarcie nowej warstwy oleju na całej powierzchni lub tylko punktowo, co nie jest możliwe w przypadku powierzchni lakierowanych. Także codzienna pielęgnacja olejowanej podłogi nie jest skomplikowana − należy ją wycierać na sucho, a przy większych zabrudzeniach używać wilgotnej szmatki.
Co więcej, budowa deski barlineckiej umożliwia zamontowanie pod nią ogrzewania podłogowego. Jest to szczególnie istotne w pierwszych latach życia dziecka, kiedy siedząc albo leżąc spędza ono na niej długie godziny.


Autor: Barlinek SA

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty