Start Arrow Wiadomości Arrow Nawierzchnia na maksa – płyty tarasowe i kostki brukowe w dużych formatach

Nawierzchnia na maksa – płyty tarasowe i kostki brukowe w dużych formatach

Dążenie do zwiększania formatu pojedynczego elementu to trend, który od pewnego czasu jest wyraźnie zauważalny zarówno przy wykańczaniu wnętrz, jak i w aranżacji ogrodów. Wielkoformatowych produktów nie mogło więc zabraknąć wśród materiałów nawierzchniowych. W ofercie firmy Libet znajdziemy różnorodne płyty tarasowe i kostki brukowe w wersji maxi, które pozwolą realizować nowoczesne projekty zagospodarowania przestrzeni prywatnej i publicznej.

Minimalizm na wielką skalę

mat. pras. Libet

Nowoczesna, odważna architektura, która w ostatnich latach zyskuje na popularności także w budownictwie jednorodzinnym, wymaga odpowiedniej oprawy. Styl minimalistyczny wyraźnie wiąże się z uproszczeniem formy, a jednocześnie z maksymalizacją rozmiarów. Z tego względu producenci materiałów nawierzchniowych proponują elementy w coraz większych formatach. Pokaźne płyty tarasowe i kostki brukowe idealnie współgrają z prostą bryłą budynków modernistycznych oraz z wielkogabarytowymi przeszkleniami. Nadają się zarówno do budowy przydomowych tarasów, patio czy ogrodowych ścieżek, jak również do tworzenia placów i alejek w przestrzeni publicznej. Duże elementy nawierzchniowe występują często w formie kwadratów i prostokątów, o bokach od 60 do nawet 120 cm. Dzięki mniejszej liczbie spoin mogą tworzyć jednolitą powierzchnię, doskonale spełniającą wymogi minimalizmu. Przestrzeń nabiera eleganckiego, czasami nieco surowego charakteru, zwłaszcza jeśli z taką formą idzie w parze stonowana kolorystyka.

Format maxi posiada nie tylko walory estetyczne, ale też użytkowe. Takie produkty są szczególnie polecane do układania na rozległych powierzchniach, ponieważ znacznie przyspieszają prace brukarskie. Doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie ustawiamy meble ogrodowe. A nawierzchnia będzie  łatwiejsza do utrzymania w czystości.

Z betonu i gresu porcelanowego

W ofercie firmy Libet znajdziemy grupę produktów, wyróżniających się właśnie imponującymi rozmiarami. System Maxima, bo o nim mowa, składa się z 7 propozycji płyt tarasowych, reprezentujących kolekcję Libet Impressio. Choć poszczególne wyroby różnią się od siebie, zachowano w nich spójne kolory, faktury i komplementarne wymiary. Dzięki temu można je ze sobą dowolnie zestawiać, tworząc oryginalne aranżacje. Do wyboru mamy klasyczne, duże płyty Maxima i Maxima Grande, smukłe elementy Maxima Molto, Maxima Lungo i Maxima Slim oraz designerskie: Maxima Rigato i Maxima Trio, z charakterystyczną imitacją fugi na powierzchni. Dodatkowo system Maxima posiada swoje odpowiedniki w postaci stopni schodowych czy bloków ogrodzeniowych z kolekcji Libet Completto

Jeśli zależy nam na dużym formacie, a jednocześnie chcemy, by nawierzchnia była elegancka i szlachetna, a przy tym pozbawiona surowego charakteru, możemy sięgnąć po produkty z kolekcji Libet Ceramic. Wykonane z włoskiego gresu porcelanowego płyty występują w wymiarach 60 x 60 cm, 90 x 90 cm, 120 x 30 cm czy 120 x 60 cm. Co ważne, są nie tylko wyjątkowo estetyczne, ale też zachowują wysoką wytrzymałość na obciążenia i odporność na uszkodzenia mechaniczne przy grubości zaledwie 2 cm.

Choć kostka brukowa kojarzona jest raczej z drobnymi elementami, również w tej grupie produktów Libet znajdziemy takie, które zaskakują swoim rozmiarem. Przykładowo w systemach Imola czy Durango największe z wyrobów mają wymiary 54,9 x 32,9 cm.

Więcej informacji na temat produktów firmy Libet znaleźć można na stronach www.ceramic.libet.pl oraz www.libet.pl.

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 13, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca VILLA Z GOLD

  • JAKARTA

  • Nautilus ip67. 35 W

  • Cone outdoor fitting E27 ELT. szary kamień. 100 W

  • PARASOL OGRODOWY BANANA 3M ZIELONY BOCZNY WYSI...

  • Podświetlenie nr domu Sun LED IP44

  • Donica ogrodowa wys.34cm

  • Promocja

    Kinkiet ogrodowy WIKI LED