Start Arrow Budowa domuArrow Nawiewniki – zdrowe i bezpieczne przez cały rok

Nawiewniki – zdrowe i bezpieczne przez cały rok

Artykuł sponsorowany

Codzienne wietrzenie domu jest konieczne, jeśli chcemy zachować zdrowie i dobre samopoczucie. Otwieranie czy uchylenie okna może być jednak dość kłopotliwe. Zimą bowiem do domu wpada nieprzyjemne, mroźne powietrze. Latem natomiast wnętrze za bardzo się nagrzewa. Dzięki nawiewnikom możemy jednak przewietrzyć dom w łatwy i bezpieczny sposób.

Regularne wietrzenie domu korzystnie wpływa na nasze zdrowie, zmniejszając poziom zanieczyszczeń organicznych oraz bakterii i wirusów unoszących się w pomieszczeniach.

Prawidłowa wentylacja zwiększa ilość tlenu w powietrzu. Dzięki temu sprawniej działa nasz układ odpornościowy, a dotleniony organizm jest mniej podatny na choroby i zakażenia.

 

(Codzienne wietrzenie domu jest konieczne, jeśli chcemy zachować zdrowie i dobre samopoczucie. Fot.OKNOPLAST)

Jeszcze niedawno za wymianę powietrza w domach i mieszkaniach odpowiadały przede wszystkim nieszczelne okna, które przyczyniały się do zwiększenia strat ciepła. Obecnie stosowanie energooszczędnych materiałów budowlanych, w tym szczelnej stolarki jest standardem. Dlatego konieczne są inne sposoby wietrzenia pomieszczeń.

Wioleta Maniecka, Manager ds. Szkoleń z OKNOPLAST:
Najczęściej, aby wywietrzyć pomieszczenie otwieramy okna. Metoda ta niekiedy jest jednak kłopotliwa, może prowadzić bowiem do szybkiego wyziębienia lub nagrzania pokoi w okresie letnim. Praktycznym i bardziej skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie nawiewników okiennych, które w komfortowy i bezpieczny sposób zapewnią nam regularny dopływ świeżego powietrza
.

 

(Nawiewniki zapewnią nam regularny dopływ świeżego powietrza bez konieczności otwierania okien. fot. OKNOPLAST)

 

Pozostawienie otwartego okna nie zawsze jest też bezpieczne. Jeśli zacznie padać deszcz, do pokoju może dostać się woda. Otwarte okno jest też bardziej narażone na uszkodzenia spowodowane silnym wiatrem. W tym przypadku doskonale sprawdzą się nawiewniki. Te niepozorne urządzenia zapewnią nam stały dopływ świeżego powietrza. Co ważne możemy z nich korzystać nawet podczas naszej nieobecności w domu.

Wioleta Maniecka, Manager ds. Szkoleń z OKNOPLAST:
Nawiewniki najczęściej montuje się w górnej części okna – na skrzydle okiennym i ościeżnicy. Powinny mieć one regulowany stopień otwarcia, który ustawiamy ręcznie wedle własnych potrzeb lub pod kątem warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz.

 

(Dla montażu nawiewników, rozmiar okna nie ma znaczenia. fot.OKNOPLAST)

W ofercie OKNOPLAST znajdziemy także nawiewniki, które automatycznie dostosowują ilość napływającego powietrza do warunków panujących w pomieszczeniu – wilgotności i temperatury – jak również do czynników zewnętrznych, np. siły wiatru.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Komentarze

Najnowsze komentarze

Jak sprawić, by ogród zimowy był trwały? | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-05-25 15:10:10

[...] zimowe powinny być zaopatrzone w system wentylacji odwrotny do grawitacyjnego. Oznacza to, ze nawiewniki najlepiej umieścić bezpośrednio zadaszeniem, zaś wywietrzniki nisko nad [...]

Okna Balkonowe - niestandardowe rozwiązania | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-03-23 15:12:54

[...] Zdrowe wnętrza dzięki nawiewnikom [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Kinkiet Amelia White

  • Promocja

    Lampa podłogowa Rosa White

  • Poszewka na poduszkę Zippo Blue

  • Oprawa podłogowa ze ściemniaczem TULMIS

  • Lampa podłogowa Trójnóg Ocean Czerwieni

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu