Start Arrow OgródArrow Nie tylko krzesła ogrodowe

Nie tylko krzesła ogrodowe

Nawet jeżeli dbamy o nasz ogród i odpowiednio pielęgnujemy rośliny, nie będzie on kompletny jeśli nie staną w nim odpowiednie meble ogrodowe. Aby móc spędzić w nim więcej czasu, opalając się, czytając lub rozmawiając z przyjaciółmi, konieczne jest miejsce do siedzenia. Niekoniecznie jesteśmy skazani na klasyczne krzesła ogrodowe, na rynku jest bowiem dostępnych o wiele więcej ciekawych propozycji.

Kupując meble ogrodowe powinniśmy przede wszystkim zadać sobie pytanie, do czego mają one służyć. Inne wyposażenie przyda się bowiem do siedzenia przy grillu, a inne będzie wygodniejsze do korzystania z promieni słonecznych.

Leżak ogrodowy

Dawno minęły czasy, w ogrodach pojawiały się leżaki podobne do plażowych – składające się z metalowej ramy i kawałka materiału. Są one nie tylko nieestetyczne ale także niewygodne . Lepiej zdecydować się na rozwiązanie bardziej ergonomiczne i stabilniejsze, na przykład drewniany leżak. Kupując go, warto zwrócić uwagę, czy oparcie jest regulowane. Dzięki temu mebel uzyska bardziej uniwersalny charakter.

(Leżak ogrodowy może być zarazem wygodny i estetyczny, fot. Iter Polska)

Krzesło ogrodowe

Są jednak sytuacje, kiedy klasyczne w formie krzesło jest niezawodne. Ciężko sobie bowiem bez nich wyobrazić przyjęcie lub grilla w ogrodzie. Zapomnijmy jednak o plastikowych krzesłach. Mają swoje zalety, takie jak niewielki ciężar i niska cena. Nie są one jednak estetyczne. Zdecydowanie lepiej zainwestować na przykład w krzesło z drewna akacjowego – jest ono wyjątkowo odporne na warunki atmosferyczne i z pewnością przetrwa długie lata.

(Drewniane krzesła ogrodowe to inwestycja, która się opłaca, fot. Haste Garden)

Jedną z istotnych kwestii, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie jest możliwość składania. Jest to bowiem duże ułatwienie zarówno w przechowywaniu mebli w okresie jesienno-zimowym, jak i przy ich przenoszeniu.

(Krzesła składane są najwygodniejsze w użyciu, fot. Iter Polska)

Stylizowana ławka ogrodowa

Jeśli zależy nam na wykreowaniu w ogrodzie tajemniczego i romantycznego klimatu, możemy zdecydować się na bardziej oryginalne rozwiązanie. Przykładem może być stylowa ławka w nietypowym kształcie. Pamiętajmy jednak, że takiej stylizacji nie możemy zepsuć na przykład stojącym nieopodal plastikowym basenem. Panuje tu ta sama zasada, co przy dobieraniu elementów wnętrza – całość musi ze sobą współgrać.

(Stylizowana ławka - oryginalna propozycja do ogrodu, fot. Jurand)

Sam fakt obcowania z naturą jest bardzo istotny zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Dużo przyjemniej jednak jest spędzać czas w ogrodzie, jeśli nasze meble są wygodne i miłe dla oka.

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty