Start Arrow Budowa domuArrow Nie wiesz, jak duży dom będzie ci potrzebny? Wybierz projekty domów z poddaszem do adaptacji

Nie wiesz, jak duży dom będzie ci potrzebny? Wybierz projekty domów z poddaszem do adaptacji

Projekty małych domów parterowych cieszą się niesłabnącą popularnością wśród osób budujących swój pierwszy dom jednorodzinny. Są to projekty domów tanich w budowie i późniejszym użytkowaniu, dobre na niewielkie działki. Zapewniają komfort życia 2-3 osobowej rodzinie. Jeżeli jednak planujemy jej powiększenie, na start warto wybrać projekty domów parterowych z poddaszem do adaptacji w późniejszym terminie.

Projekty domów parterowych z poddaszem do adaptacji to korzystne rozwiązanie dla osób, które nie wiedzą jeszcze jak duży dom będzie dla nich komfortowy w przyszłości. Gdy rodzina się powiększy, adaptacja poddasza na cele mieszkalne pozwoli stworzyć wygodne wnętrze dla wszystkich domowników.

Co istotne, projekty domów parterowych z poddaszem do adaptacji można budować na mniejszych działkach niż projekty domów bez poddasza użytkowego o tej samej powierzchni.

Dostępne w naszej pracowni projekty domów parterowych z poddaszem do adaptacji są tak opracowane, by ich rozbudowa w przyszłości nie przynosiła wielu trudności. Mają dobrany odpowiedni kąt nachylenia dachu, wysokość ścianki kolankowej czy układ konstrukcyjny więźby dachowej. Przewidziane jest w nich również najbardziej komfortowe miejsce na schody.

Polecane projekty domów parterowych z poddaszem do adaptacji

Tak opracowany został polecany dziś projekt domu HP Colonel A. To wyjątkowo zaplanowana, nowoczesna parterówka, której niewielką powierzchnię łatwo można powiększyć o kilkadziesiąt metrów kwadratowych, zmieniając przeznaczenie poddasza z nieużytkowego na mieszkalne.

Projekt domu HP Colonel A

Projekt domu HP Colonel A

Projekt domu HP Colonel A na parterze zaplanowaną ma funkcjonalną i wygodną strefę dzienną z dużym, ustawnym salonem i przestronną kuchnią, a także dodatkowymi trzema pokojami, które można zaadaptować na sypialnię dla rodziców i dzieci. Na parterze znajdują się także dwie łazienki, garderoba oraz pomieszczenie techniczne, z możliwością przeznaczenia go na kotłownię z piecem gazowym czy praktyczną spiżarkę.

Zaletą projektu jest dobrze zaprojektowany korytarz, umożliwiający wygodną komunikację po całym domu. Tam zaplanować można dużą szafę, a także schody strychowe prowadzące na poddasze. Po adaptacji poddasza na cele mieszkalne bez problemu zmieści się w korytarzy funkcjonalny i bezpieczny projekt schodów wewnętrznych.

Rzut parteru w projekcie HP Colonel A

Rzut parteru w projekcie HP Colonel A

Propozycja rozplanowania poddasza

Propozycja rozplanowania poddasza

Projekt domu HP Colonel A jest atrakcyjnym pomysłem na pierwszy dom, gdyż jego prosta, zwarta bryła pokryta dwuspadowym dachem sprawia, że jest on tani w budowie. Prace adaptacyjne polegające na dostosowaniu poddasza na cele mieszkalne przeprowadzić można w późniejszym terminie, po wielu latach. Dzięki przewidzianej opcji już na etapie projektowania budynku, adaptacja poddasza również będzie prosta i szybka.

Projekt domu HP Colonel A

Projekt domu HP Colonel A

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl
Wizualizacje: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Wrzesień 19, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Obejrzyj zdjęcia domowników