Start Arrow Wiadomości Arrow Nie zajmuje miejsca, nie wymaga konserwacji. Brama do garaży zbiorczych ET 500 firmy Hörmann

Nie zajmuje miejsca, nie wymaga konserwacji. Brama do garaży zbiorczych ET 500 firmy Hörmann

Powierzchnia parkingowa w centrach miast jest dzisiaj na wagę złota. Racjonalnym rozwiązaniem problemu parkowania aut są parkingi podziemne, ale i tu powierzchnia się kurczy. Miejsca parkingowe stają się towarem deficytowym. Dlatego bramom w takich garażach stawiane są coraz wyższe wymagania. Spełnia je nowa brama do garaży zbiorczych ET 500 firmy Hörmann, nagrodzona Złotym Medalem MTP na targach Budma 2014.

Tam, gdzie mało miejsca

Brama uchylna ET 500 jest idealnym rozwiązaniem do wszystkich garaży o ograniczonej przestrzeni, gdzie ilość miejsca zarówno od wewnętrznej, jak i zewnętrznej strony bramy jest zredukowana do minimum. Dzięki niewielkiej głębokości ościeżnicy, która wynosi maksymalnie 450 mm, na montaż bramy wewnątrz garażu potrzeba bardzo niewiele miejsca. Przestrzeń z prawej i lewej strony może być więc wykorzystana do parkowania samochodów. Także nieduża głębokość zabudowy tej bramy w części stropowej sprawia, że doskonale sprawdza się ona w garażach o ograniczonej przestrzeni.

W garażach zbiorczych, zwłaszcza tych przylegających do chodników, na których panuje duży ruch pieszy i rowerowy, brama nie powinna wychylać się lub tylko w minimalnym stopniu wychylać się poza otwór tak, aby nie przeszkadzać przechodniom czy rowerzystom. Poza bramami rolowanymi i segmentowymi bardzo dobrze nadaje się tu właśnie brama uchylna ET 500, która – w zależności od wariantu montażu – wychyla się poza otwór maksymalnie na odległość 40 mm.

Brama uchylna ET 500 to dobre rozwiązanie szczególnie w garażach zbiorczych, z których wyjazd wychodzi na ruchliwe chodniki. Skrzydło bramy zamontowanej za otworem nie wychyla się poza otwór, nie przeszkadza więc przechodniom czy rowerzystom. fot. Hörmann

Brama uchylna ET 500 to dobre rozwiązanie szczególnie w garażach zbiorczych, z których wyjazd wychodzi na ruchliwe chodniki. Skrzydło bramy zamontowanej za otworem nie wychyla się poza otwór, nie przeszkadza więc przechodniom czy rowerzystom. fot. Hörmann

Ekonomiczna i niezawodna

Dużym atutem bramy ET 500 są niskie koszty jej eksploatacji. Dzięki innowacyjnemu i nie zużywającemu się mechanizmowi przeciwwagi, który oszczędza także mechanizm napędu, prawie nie wymaga ona konserwacji. Poddana bardzo wysokim testom trwałościowym konstrukcja bramy przewidziana została na minimum 250 000 cykli otwarć i zamknięć.

Bezpieczna i cicha 

W garażach do 100 miejsc parkingowych brama ET 500 wyposażona jest w nowy napęd SupraMatic HT. Gwarantuje on bardzo wysokie bezpieczeństwo eksploatacji, ponieważ fotokomórka wbudowana w ościeżnicę eliminuje ryzyko wypadku. Jeżeli podczas zamykania bramy fotokomórka rozpozna samochód lub człowieka, brama natychmiast cofnie się tak, by nie dotknąć przeszkody. Brama skuteczne zabezpieczona jest też przed włamaniem. Opatentowane zabezpieczenie przed podważeniem rygluje bowiem bramę w prowadnicy napędu natychmiast po domknięciu się bramy. To jedyne na rynku tego typu rozwiązanie, które działa mechanicznie, a więc jest też skuteczne w razie awarii zasilania.

Dodatkowo napęd wyposażony jest w funkcję łagodnego rozruchu i łagodnego zatrzymania, co zapewnia chichą i spokojną pracę bramy. Dzięki temu nawet częste jej otwieranie i zamykanie nie przeszkadza mieszkańcom domu, ani np. pracownikom biurowca.

Do garaży zbiorczych na ponad 100 miejsc parkingowych firma Hörmann oferuje bramę ET 500 wyposażoną w napęd ITO 400 FU, skonstruowany specjalnie do garaży o dużym natężeniu ruchu.

Brama Hörmann ET 500 do garaży zbiorczych może być obudowana przez odbiorcę we własnym zakresie tak, aby harmonijnie integrowała się z elewacją budynku. fot. Hörmann

Brama Hörmann ET 500 do garaży zbiorczych może być obudowana przez odbiorcę we własnym zakresie tak, aby harmonijnie integrowała się z elewacją budynku. fot. Hörmann

Dopasowana do architektury

Brama ET 500 daje projektantom duże możliwości aranżacyjne. Jej wypełnienie może być wykonane z aluminiowej lub stalowej blachy perforowanej lub pełnej blachy aluminiowej. Istnieje jednak także możliwość indywidualnego wypełnienia bramy z zastosowaniem nowoczesnych aplikacji lub drewna, tak aby idealnie wkomponowała się ona w estetykę fasady budynku i niemal w niewidoczny sposób zintegrowała z elewacją. Wypełnienie bramy może mieć na przykład kształt segmentów, wtedy będzie ona wyglądała tak jak brama segmentowa. ET 500 wyposażona może też zostać m.in. w drzwi przejściowe, które zapewnią możliwość wygodnego i szybkiego przechodzenia przez bramę bez konieczności jej otwierania.

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Styczeń 21, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca VILLA Z GOLD

  • JAKARTA

  • Nautilus ip67. 35 W

  • Cone outdoor fitting E27 ELT. szary kamień. 100 W

  • PARASOL OGRODOWY BANANA 3M ZIELONY BOCZNY WYSI...

  • Podświetlenie nr domu Sun LED IP44

  • Donica ogrodowa wys.34cm

  • Promocja

    Kinkiet ogrodowy WIKI LED