Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Niebezpieczne kąty dla malucha

Niebezpieczne kąty dla malucha

Umiejętność samodzielnego przemieszczania się jest ekscytująca dla każdego dziecka. Niemowlę, które większość swojego życia spędziło nieruchomo, zaczyna odkrywać świat na nowo. Dla małego eksploratora odkrywanie kolejnych zakamarków mieszkania jest fascynującą przygodą. Zadbaj jednak o to, żeby była to przygoda bezpieczna.

dzieckobramki ochronne

Niewielka przestrzeń kojca szybko się nudzi dzieciom. Pozwól im na nieco więcej swobody. Pamiętaj jednak o zabezpieczeniu wszystkich szafek i kontaktów do wysokości 1 m. Z zasięgu rączek dziecka powinny zniknąć również wszystkie potencjalnie niebezpieczne, ostre i łatwo tłukące się przedmioty. Cenne rodzinne bibeloty lepiej schować na jakiś czas, albo umieścić na niedostępnych wysokich półkach. Nie zapomnij również zabezpieczyć lekarstw i detergentów, najlepiej w szafce umieszczonej wysoko i zamykanej na klucz. Uważaj też na meble – chybotliwy regał czy szafka może łatwo przewrócić się na dziecko, dlatego lepiej przymocować je stabilnie do ściany.

Akcesoria dostępne na rynku

Innowacyjnym rozwiązaniem jest blokada magnetyczna szafek i szuflad. Po zamknięciu szuflady czy szafki następuje automatyczne uruchomienie blokady. Aby ją otworzyć, należy przyłożyć do szuflady lub drzwiczek szafki specjalny magnetyczny klucz. Blokada przyklejana jest dwustronną taśmą klejącą od wewnętrznej strony szuflady lub drzwiczek szafki. Dzięki temu jest zupełnie niewidoczna z zewnątrz.

blokada_magnetycznablokada magnetyczna

Pierwszym samodzielnym krokom często towarzyszą liczne guzy. Niebezpieczne dla dziecka są zwłaszcza narożniki mebli. Dobrze jest je zabezpieczyć specjalnymi osłonkami, które ochronią dziecko przed skutkami uderzenia w twarde narożniki. Osłonka to połączenie dwóch rodzajów plastiku (twardego od wewnątrz i bardzo miękkiego na zewnątrz). Dzięki temu mocno przylega do stołu i jednocześnie dobrze amortyzuje ewentualne uderzenia. Osłonka mocowana jest na specjalną, mocną taśmę klejącą. Nie trzeba więc wiercić w meblach żadnych otworów.

oslona_naroznikowosłona narożników

Doskonałym zabezpieczeniem dla ciekawskiego malucha jest osłona płyty kuchennej. Zabezpiecza dziecko przed gorącymi naczyniami stojącymi na płycie kuchennej lub kuchence gazowej. Dzięki regulowanej szerokości (39-76 cm) osłona pasuje do każdego rodzaju kuchenki. Montowana jest na specjalną taśmę klejącą odporną na wysoką temperaturę. Jednocześnie łatwo ją zdemontować przy czyszczeniu kuchenki.

oslona_kuchniosłona płyty kuchennej

Szczególnie ważne jest zabezpieczenie okna, przez które dziecko może łatwo wypaść na zewnątrz. Specjalnie zaprojektowana blokada uniemożliwia dziecku zbyt szerokie otwarcie okna. Dzięki tej blokadzie można zablokować okno w pozycji zamkniętej lub uchylonej. Szerokość uchylenia jest regulowana w zakresie uniemożliwiającym wypadnięcie dziecka. Blokada pasuje do wszystkich typów okien: otwierających się do wewnątrz, na zewnątrz, uchylnych, na zawiasach lub przesuwanych pionowo.

blokada_oknablokada okien

Niebezpieczne mogą być również drzwi. Problem skutecznie rozwiązuję różnego rodzaju blokady, uniemożliwiające przytrzaśnięcie palców. Szczególnie polecana jest blokada dwustronna. Pozwala ona na zablokowanie drzwi w dowolnej pozycji np. otwartych do połowy. Blokada ta nie wymaga przykręcenia ani przyklejenia do podłogi i skutecznie działa na każdym rodzaju podłoża (wykładzina dywanowa, drewniane panele, gres itp.).

blokada_dwustronnablokada dwustronna

Świetnym sposobem zapewnienia dziecku bezpiecznej przestrzeni do zabawy są bramki ochronne. Bramki doskonale zabezpieczają przejścia i schody. W sklepie dostępne są bramki rozporowe i dowolnie konfigurowalne, dzięki czemu zabezpieczymy przed dzieckiem piec czy kominek. Ciekawym rozwiązaniem jest jedyna na polskim rynku składana bramka przenośna. Idealnie sprawdza się podczas wizyty z dzieckiem u rodziny, znajomych, czy na wakacjach

Wszystkie bramki wykonane są z najlepszych materiałów i zgodne z europejskimi normami bezpieczeństwa. Nowoczesne wzornictwo sprawia, że idealnie pasują do wystroju mieszkania.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Janusz i Ewla Odpowiedz 2016-08-04 17:24:18

Wypatrzyliśmy ostatnio z żoną taką blokadę: toys4boys.pl/blokada-dla-dzieci-gaterol-active-lite-item8505.html - niby fajna bo ryzyko jakiegokolwiek uderzenia cyz potknięcia zredukowane praktycznie do zera. Zależy mi jednak na opinii innych czytelnikow.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty