Start Arrow InstalacjeArrow Niebezpieczny czad – jak korzystać z gazowych podgrzewaczy wody?

Niebezpieczny czad – jak korzystać z gazowych podgrzewaczy wody?

Zobacz także:

Wentylacja w łazience – gdzie montować kratki i wentylatory?

Brak skutecznej wentylacji w łazience skutkuje trudnościami w odprowadzaniu wilgoci, o którą w tym pomieszczeniu nietrudno. W efekcie, na ścianach czy armaturze pojawiają się nieestetyczne plamy pleśni, a ich rozwój zagraża naszemu zdrowiu. Dużą uwagę do skutecznej wymiany powietrza powinni przykładać przede wszystkim użytkownicy łazienek, w których zamontowane są gazowe podgrzewacze wody!

Wentylator w łazience – zasady montażu

W małych łazienkach czy toaletach wentylację zapewni już wentylacja grawitacyjna, wymieniając powietrze przez zamontowane kratki wentylacyjne. Kubatura takiej łazienki nie może jednak przekraczać 5,5m3. W większych łazienkach należy już stosować wentylację mechaniczną, czyli z urządzeniami wymuszającymi przepływ powietrza.

osprzet-w-lazience.jpg

Osprzęt elektryczny w łazience – ważne wskazówki

Pralka zazwyczaj podłączona jest na stałe. Suszarki, lokówki, prostownice czy maszynki do golenia mogą być zasilane z tego samego gniazdka – rzadko kiedy używane są jednocześnie. Jeżeli w łazience planujemy elektryczny podgrzewacz wody, również potrzebne będzie dodatkowe gniazdko.

« Wstecz

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


październik 23, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Komentarze

Najnowsze komentarze

deneris Odpowiedz 2016-03-07 11:38:38

Nawet najbardziej ostrożni z was powinni zamontować czujkę czadu. To, o czym na co dzień pamiętamy możemy pewnego dnia zapomnieć i nieszczęście gotowe. Z czadem nie jest jak z pożarem - nie widać go, nie czuć. On zabija po cichu - usypia i zabija :( :( :( mój mąż też nie wierzył w sens założenia czujników, też wietrzył i pilnował wentylacji... tylko raz zapomniał.... Nie bądźcie naiwni - to było już kilkanaście lat temu, od tamtej pory wiele się zmieniło na rynku - jest w czym wybierać, koszt czujki nie jest powalający. Nie ma się co zastanawiać, wiem co mówię.

Wentylacja w łazience - gdzie montować kratki i wentylatory? | www.Dom.pl Odpowiedz 2013-01-22 04:32:08

[...] Niebezpieczny czad – jak korzystać z gazowych podgrzewaczy wody? Tlenek węgla w statystykach zatruć zajmuje trzecie miejsce... więcej [...]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Lampa wisząca Galaxy 1649

  • Kinkiet Maja Gray

  • Lampa wisząca Artwood Dąb 6pł.

  • Lampa Biurkowa Vaio White

  • Lampa podłogowa Maja Black