Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Niebieski pokój dla dziewczynki? Czemu nie!

Niebieski pokój dla dziewczynki? Czemu nie!

Lekkość i świeżość w pokoju dziecka zapewnią delikatne, stonowane i ciepłe barwy. Pastele to najlepsze rozwiązanie na aranżacje dziecięcych pokoi. Nie przytłaczają wnętrza, nie męczą małych oczek najmłodszych, pozytywnie wpływają na ich zachowanie. Ciepłe róże, zielenie, błękity czy beże pięknie tworzą pełen uroku wystrój, który na pewno spodoba się dziecku w wieku przedszkolnym.

Błękit dla chłopców, różowy dla dziewczynki – przyjęta niegdyś schematyczna kolorystyka, choć nadal popularna, niekoniecznie jest jedynym właściwym rozwiązaniem. Zobaczmy propozycje kontrastowe – niebieski pokój dla dziewczynki może być strzałem w dziesiątkę!

Piękne aranżacje pokoju dziewczynki

Kolory ścian, mebli, wyposażenia i dodatków powinny harmonijnie się łączyć ze sobą, nie wprowadzając do wnętrza zamętu. Ta aranżacja pokoju dziecka udawadnia, że komponować można wiele różnych kolorów, pod warunkiem zachowania ich pastelowych odcieni. Błękitne kolory ścian stanowią doskonałe tło dla bardziej intensywnych dodatków. Na uwagę zasługuje dekoracja okna, która przypomina, że mieszkanką tego wnętrza jest mała księżniczka.

Autor: Dreamstime

Połączenie bieli i błekitu to ponadczasowe rozwiązanie, które sprawdza się za każdym razem. W tym pokoju, choć postawiono tylko na te dwie barwy, nie jest nudno. Dzięki ciekawym dodatkom i dekoracjom, a także oryginalnym dekorom na ścianie uzyskano efekt monochromatycznego, ale i bajkowego wnętrza. Motyw przewodni aranżacji - delikatne falbany - podkreślają dziewczęcy charakter.

Autor: Dreamstime

Ta aranżacja jest już iście bajkowa. Ściany i sufit są sielskim obrazem, który z pewnością spodoba się małej księżniczce. Dekoracja jest jednak na tyle subtelna, by nie męczyła wzroku dziecka. Delikatne błękity i biele ożywione są różowymi dodatkami dziewczęcego wyposażenia. Cały aranżacja wnętrza wypełniona jest światłem i radością.

Autor: Dreamstime

Następna »

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


wrzesień 11, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Opiniemamy.pl Odpowiedz 2017-04-25 19:49:30

Jestem ZA! Kto powiedział, że dla dziewczynek jest tylko róż, a dla chłopców tylko niebieski? Moja córka w pokoju zażyczyła sobie na ścianach pudrowy róż i jasnybłękit. Do tego ma białe meble i dodatki w różnych kolorach, zresztą zerknijcie sami: opiniemamy.pl/pokoj-dla-dziewczynki/ . Co dla mnie ważne - córce się jej pokój podoba, lubi w nim spędzać czas, miała wpływ na to, gdzie co będzie stało, co będzie na ścianie - jedynie miała obiekcje co do lampy, ale tu niestety musieliśmy uprzeć się na swoim, bo lampy które wybierały były może ładne, ale światła z reguły dawały tyle co na lekarstwo. A chcieliśmy, aby wieczorami miała jednak w pokoju dobre oświetlenie. Tak więc reasumując - istnieje więcej kolorów niż róż i błękit i jak dzieci chcą mieć zielone ściany, ja bym nie oponowała :) W końcu to ICH POKOJE! :)

Jak urządzić długi i wąski pokój? Pomysł na pokój nastolatki | www.Dom.pl Odpowiedz 2013-10-08 13:43:18

[...] Niebieski pokój dla dziewczynki? Czemu nie! Lekkość i świeżość w pokoju dziecka zapewnią delikatne, stonowane i ciepłe... więcej [...]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty