Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Niebieskie kuchnie – aranżacje dla… niejadków

Niebieskie kuchnie – aranżacje dla… niejadków

Dobierając kolory wnętrz warto kierować się nie tylko modą czy własnym upodobaniem, ale pamiętać, że kolor może wpływać na nasze samopoczucie. Modne aranżacje kuchni przewidują odważne barwy, przeznaczone dotychczas do bardziej reprezentacyjnych pomieszczeń. Jak w kuchni sprawdzi się niebieski kolor i jak oddziaływać będzie na nas?

Kolor niebieski to kolor umysłu, kojący, rozjaśniający i uspokajający myśli, jednocześnie symbolizuje niezawodność i mądrość. Często wykorzystywany jest więc przy urządzaniu biur czy gabinetów, warto również zwrócić uwagę, że większość stacji telewizyjnych stosuje tę barwę w aranżacji programów newsowych. A jak kolor niebieski sprawdzi się w kuchni?

(fot. Dreamstime)

Niebieska kuchnia to świetny pomysł na energetyczny poranek. Taka aranżacja kuchni złagodzi stresy i obawy przed wyjściem do pracy, wzmacniając jednocześnie koncentrację i rozjaśniając myśli.  Może być jednak odbierany jako zimny, bez emocji i nieprzyjazny, a przy słabym świetle może wywołać poczucie wyobcowania. Dlatego warto dobrze przemyśleć oświetlenie kuchni i zadbać o… towarzystwo przy porannej kawie.

(fot. Dreamstime)

Nowoczesne kuchnie wykończone w niebieskim kolorze to rozwiązanie dla kreatywnych osób o otwartym i logicznym umyśle. Takie wnętrza nie sprzyjają wspólnemu gotowaniu z rodziną czy przyjaciółmi; bardziej sprawdzą się w wielkomiejskim mieszkaniu aktywnego singla.

(fot. Black Red White)

Warto pamiętać, że kolor niebieski hamuje apetyt. Jeśli więc planujemy przejść na dietę i stale dbać o linię, niebieska aranżacja kuchni na pewno ułatwi nam zadanie. Dla osób, które nie chcą zmieniać wystroju na kilkutygodniowy czas wiosennego odchudzania, rozwiązaniem może być zakup… niebieskiej zastawy obiadowej.

(fot. Benjamin Moore)

Błękitny kolor, nawiązując do koloru nieba, daje poczucie przestrzeni, optycznie powiększa pomieszczenia. Tę kolejną zaletę niebieskiego warto wykorzystać urządzając małą kuchnię. Musimy liczyć się jednak z koniecznym kompromisem – małe wnętrza powiększają zimne kolory, a te mogą oznaczać rezerwę czy nawet brak życzliwości.

(fot. Śnieżka)

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


marzec 24, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Komentarze

Najnowsze komentarze

Pomysł na wnętrze: biała kuchnia z dekoracyjnym motywem | www.Dom.pl Odpowiedz 2014-06-12 01:46:03

[...]    Wyspowy, sufitowy czy kominowy – wybieramy okap kuchenny Niebieskie kuchnie – aranżacje dla… niejadków Kuchnia glamour – przepych w funkcjonalnym wnętrzu Pomysł na wnętrze: biała [...]

Trendy 2014: najmodniejsze kolory wnętrz | www.Dom.pl Odpowiedz 2014-03-31 14:46:55

[...]  Niebieskie kuchnie – aranżacje dla… niejadków [...]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa Sufitowa Rondo 61 Black

  • Forma do babek QUARTET GOLD