Start Arrow Wiadomości Arrow Nieestetyczne „małe kratery” na świeżo pomalowanej ścianie to efekt spienionej farby

Nieestetyczne „małe kratery” na świeżo pomalowanej ścianie to efekt spienionej farby

Malowanie ścian to jedna z najczęstszych prac remontowych, którą decydujemy się przeprowadzić samodzielnie. Wydaje się, że odpowiednie produkty, narzędzia malarskie i prawidłowo przygotowana ściana wystarczą, by osiągnąć wymarzony efekt dekoracyjny. Czasem jednak na świeżo pomalowanej powierzchni uwidaczniają się nieestetyczne błędy…

Jednym z najpopularniejszych błędów malarskich są okrągłe zagłębienia przypominające małe kratery na wymalowanej ścianie. Najczęstszą przyczyną ich powstawania jest malowanie zbyt spienioną farbą. Powstają one po zbyt energicznym wymieszaniu farby lub nadmiernemu jej rozcieńczeniu, użyciu nieodpowiedniego wałka, pędzla albo rozpuszczalnika czy też wstrząsaniu podczas transportu.

DOM.pl radzi

Zobacz, jak poradzić sobie ze spienioną farbą, by uniknąć opisanych wyżej brzydkich śladów na ścianie. Dowiedz się, jak skutecznie zamaskować plamy na ścianie, powstałe w wyniku zalania pomieszczenia czy zabrudzenia tłuszczem, sadzą itp. i jak uniknąć słabego krycia powierzchni, by na ścianie nie przebijała się stara farba. Sprawdź, jakie narzędzie malarskie wybrać: pędzel czy wałek. I na koniec poznaj triki malarskie, bo kolory ścian mogą zmieniać proporcje wnętrza.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


lipiec 15, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wszystko dla domu