Start Arrow WykańczanieArrowNowe podłogi i posadzkiArrow Nierówne podłoże pod wykładziną elastyczną

Nierówne podłoże pod wykładziną elastyczną

Z odnawianiem używanych mieszkań wiąże się wiele problemów. Często po usunięciu starej wykładziny elastycznej naszym oczom ukazuje się nierówne podłoże. Zanim przejdziemy do nakładania nowej wykładziny, musi ono koniecznie zostać wyrównane. Jak się za to zabrać?

Wykładzina elastyczna musi być układana na twardym i stabilnym podłożu. Jego powierzchnia musi być pozbawiona pęknięć, czysta i sucha. Jeśli zaobserwujemy jakiekolwiek nierówności lub uszkodzenia, musimy je wyrównać przy użyciu masy samopoziomującej.

Są dwa sposoby na przygotowanie starej podłogi drewnianej do położenia wykłądziny elastycznej:

  • Za pomocą przykręconej na całej powierzchni płyty pilśniowej. Możemy też użyć kilku połączonych ze sobą płyt, jednak wówczas pamiętajmy o wyszpachlowaniu miejsc, w których płyty łączą się ze sobą.
  • Przeprowadzając cyklinowanie. Zanim jednak to zrobimy, koniecznie należy usunąć wszelkie wystające elementy, takie jak śruby, czy gwoździe. Ponadto, upewnijmy się, czy połączenie desek z podłożem nie jest zbyt luźne.

Na koniec całą powierzchnię opylamy, a szczeliny wypełniamy masą uszczelniającą. Kolejnym krokiem powinno być gruntowanie (używamy do tego celu specjalnego środka gruntującego). Na koniec, tak samo jak w przypadku posadzek betonowych,  wylewamy warstwę masy sampoziomującej.

 

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa podłogowa Trójnóg Pustynna Burza

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1640

  • Promocja

    Lampa wisząca Aida White 2pł.

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1642