Start Arrow Budowa domuArrow Nietypowe okna dachowe

Nietypowe okna dachowe

Okna dachowe posiadają standardowe wymiary i takie najłatwiej dostępne są na rynku. Jednak istnieje możliwość zamówienia okien o nietypowych wymiarach czy parametrach. Wszystko zależy od naszych upodobań i zapotrzebowania.

fot. FAKRO

fot. FAKRO

Okna panoramiczne

Panoramiczne okno dachowe ma wymiary 2,60m x 1,70m. Od teraz pomieszczenia na poddaszu zyskują zupełnie nowe możliwości aranżacji. W dowolnym momencie można je przeobrazić w atelier, słoneczny taras lub ogród zimowy.

Dzięki opatentowanej technice otwierania opartej na systemie „nakładkowym” prowadnic, skrzydła przesuwają się bezszelestnie na boki uwalniając całą powierzchnię okna i całkowicie znikając z pola widzenia. Chowają się one w specjalnym panelu umieszczonym na zewnątrz, który opcjonalnie może pełnić funkcję baterii słonecznej zasilającej napęd okna.

Panoramiczne okno dachowe zostało seryjnie wyposażone w najlepszy z możliwych pakiet szybowy – bezpieczne szkło termoizolacyjne z dodatkową izolacją akustyczną. Podwójnie klejone szkło hartowane z folią wzmacniającą to 100% gwarancja bezpieczeństwa. Doskonałe parametry techniczne Ug = 1,1 W/(m2K) redukują latem przegrzewanie pomieszczeń a zimą straty ciepła od wewnątrz.

fot. ROTO

fot. ROTO

Okno kolebkowe

Okno kolebkowe to specjalna konstrukcja okna z wygiętymi w kształcie łuku ościeżnicą, skrzydłem i pakietem szybowym. Również oblachowanie okna jest specjalnie dopasowane do kształtu okna. Okno kolebkowe jest oknem otwieranym obrotowo z klamka zamontowaną w dolnej części skrzydła. Okno kolebkowe to produkt nietypowy, skonstruowany i produkowany pod indywidualne zamówienie klienta.

fot. FAKRO

fot. FAKRO

Okno do płaskiego dachu

Okno do płaskiego dachu pozwala doświetlić pomieszczenia światłem naturalnym od góry, jednocześnie oferując najwyższą jakość i izolacyjność cieplną oraz wyjątkową estetykę we wszystkich budynkach o płaskich dachach. Wcześniej dostępne na rynku rozwiązania polegały na montażu tradycyjnych okien połaciowych dzięki pomocniczym elementom lub były rozwiązaniami typowo przemysłowymi.

Ten innowacyjny produkt stwarza nowe możliwości aranżacji przestrzeni pod płaskim dachem. Składa się z kopuły wykonanej z wysokiej jakości akrylu zabezpieczającej okno przed deszczem i śniegiem, połączonej ze skrzydłem okna. Główne elementy konstrukcyjne – skrzydło i ramę wykonano z twardego PCV. Doskonałe parametry izolacyjne osiągnięto wypełnieniem profilu ramy pianką polistyrenową. Okno wyposażono w szybę bezpieczną klejoną o wysokiej izolacyjności cieplnej. Dzięki takiej konstrukcji rozwiązanie charakteryzuje się najlepszym na rynku współczynnikiem przenikania ciepła równym 1,4 W/m2K.

fot. VELUX

fot. VELUX

FAKRO, ROTO, VELUXAutor: FAKRO, ROTO, VELUX

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Kinkiet Amelia White

  • Promocja

    Lampa podłogowa Rosa White

  • Poszewka na poduszkę Zippo Blue

  • Oprawa podłogowa ze ściemniaczem TULMIS

  • Lampa podłogowa Trójnóg Ocean Czerwieni

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645