Start Arrow Wiadomości Arrow Nietypowe rozwiązania wnętrzarskie z konglomeratem kwarcowym

Nietypowe rozwiązania wnętrzarskie z konglomeratem kwarcowym

Konglomerat kwarcowy to niesłychanie wszechstronny materiał, które swoje miejsce znajdzie nie tylko na blacie kuchennym. W zależności od potrzeb, po uzgodnieniu z pracownią kamieniarską możemy zastosować go jako okładzinę ścienną, obudowę kominka, a także wykonać z niego stół lub stolik kawowy. Przedstawiamy realizacje ze wzorami Technistone.

Okładzina ścienna z konglomeratu kwarcowego to dobry pomysł na wykończenie wnętrza szczególnie w miejscach, które są narażone na zabrudzenie – ściany w przedpokoju, korytarzu, klatce schodowej czy łazience. Materiał warto wziąć pod uwagę nie tylko z powodu jego praktyczności. Duży wybór wzorów, kolorystyka oscylująca od czerni do bieli, możliwość łączenia użylenia i dostępność płyt w różnych wymiarach, z których największy to 320 cm x 160 cm, sprawia, że rozwiązanie może być spełnieniem wnętrzarskich marzeń.

Także kominek może zostać obudowany konglomeratem kwarcowym. Możliwość wyboru pomiędzy trzema rodzajami wykończenia: w polerze, macie lub niestandardowej powierzchni 3D terra daje spore możliwości. Obudowa wykonana z kwarcogranitu będzie nie tylko łatwa w pielęgnacji, ale i odporna na zarysowania czy uszkodzenia mechaniczne. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym na realizacji ze zdjęcia jest wyfrezowanie materiału. W przeciwieństwie do spieków, czyli wielkoformatowych płyt gresowych, konglomerat kwarcowy umożliwia uzyskanie tak fantazyjnej formy wykończenia.  

Z konglomeratu kwarcowego możemy wykonać także stół jadalniany lub stolik kawowy. Po tę opcję często sięgają osoby, które mają już blat z tego samego materiału w swojej kuchni i chcą zachować spójność wzoru we wnętrzu. Projektując tak niestandardowy w formie mebel, trzeba wziąć pod uwagę rodzaj konstrukcji, na której spocznie blat – najczęściej jest ona stalowa, a rzadziej wykonana z drewna.

O TECHNISTONE:

TechniStone® to wytwórca udoskonalonego technologicznie kamienia, który cechuje się wysoką spoistością, twardością i nieporowatością. Produkty TechniStone® powstają z wysokiej jakości surowców naturalnych takich jak kwarc lub granit, granulat wyselekcjonowanych zwierciadeł i luster oraz niewielka ilości pigmentów z dodatkiem żywicy. Podwyższone właściwości kamienia sprawiają, że materiały TechniStone® są o wiele bardziej wytrzymałe niż naturalny surowiec. Kamień TechniStone® jest też bardziej plamoodporny i posiada niższą nasiąkliwością powierzchni. Ogromna gama kolorów pozwala na szeroki zakres zastosowań materiału, zarówno w domu jak i powierzchniach użyteczności publicznej.

TechniStone

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


październik 21, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: byliny wieloletnie