Start Arrow Wiadomości Arrow Niezawodny klej do wykładzin podłogowych

Niezawodny klej do wykładzin podłogowych

Ułożenie wykładziny dywanowej na podłodze jest jednym z najprostszych i najszybszych sposobów na odmianę wyglądu pomieszczenia. Ponieważ zadanie to nie wymaga ani dużego nakładu pracy, ani zastosowania specjalistycznych narzędzi – z powodzeniem możemy wykonać je samodzielnie.

Wykładzina dywanowa wprowadza do wnętrza przytulną atmosferę, tłumi dźwięki i skutecznie chroni przed chłodem. Do zalet tego popularnego materiału do wykańczania podłóg niewątpliwie należą jego walory estetyczne. Wykładziny dywanowe dostępne są w bardzo szerokiej gamie barw, wzorów i faktur, dzięki czemu bez problemu dopasujemy je do różnych stylów aranżacji wnętrz. Zapewniając poczucie ciepła i komfortu, doskonale sprawdzają się m.in. w sypialniach, gdzie często chodzimy boso. Wykładzinę dywanową warto również ułożyć w pokoju dziecięcym. Jeżeli ozdobiona jest ciekawym wzorem i imituje np. ulice miasta, to sprzyjać będzie kreatywnej zabawie.

fot. Soudal

W pomieszczeniu o dużym metrażu wykładzina dywanowa  powinna być przymocowana do podłożona na całej powierzchni. W tym celu najlepiej zastosować klej do wykładzin 26 A marki Soudal, który odznacza się wysoką siłą spajania oraz długim czasem otwartym (około 20 minut), pozwalającym na precyzyjne rozłożenie wykładziny. Celująco zdaje on egzamin przy klejeniu wykładzin dywanowych na spodzie piankowym i tekstylnym, a także wykładzin winylowych, PCV i linoleum.  Ten gotowy do użycia klej jest bardzo dobrze przyczepny m.in. do betonu, kamienia, drewna, płyt drewnopochodnych i tworzyw sztucznych, a ponadto nie zawiera rozpuszczalników i nie emituje przykrych zapachów.

Brzegi wykładziny dywanowej należy osłonić listwą przypodłogową. Do jej montażu  zalecany jest Fix All Flexi marki Soudal – klej-uszczelniacz na bazie polimerów hybrydowych, który wyróżnia się wyjątkową wytrzymałością połączenia oraz perfekcyjną przyczepnością do wszelkich materiałów budowlanych. Listwy przypodłogowe zamaskują nieestetyczne krawędzie wykładziny dywanowej, a także zabezpieczą je przed postrzępieniem.

Dodane przez: BestBrandsPR

BestBrandsPR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 8, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa podłogowa Trójnóg Pustynna Burza

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1640

  • Promocja

    Lampa wisząca Aida White 2pł.

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1642