Start Arrow Wiadomości Arrow Nowa broń w walce z wirusami… Lakma Strefa przedstawia serię środków do dezynfekcji Sidolux Anti-Bac

Nowa broń w walce z wirusami… Lakma Strefa przedstawia serię środków do dezynfekcji Sidolux Anti-Bac

Dbałość o czystość i dezynfekcję stała się teraz ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom Lakma Strefa wprowadza nową serię środków odkażających Sidolux Anti-Bac, która bezlitośnie rozprawia się z wirusami, bakteriami i grzybami.

Marka Sidolux kojarzona jest ze środkami chemii domowej, a szczególnie z jej flagowym produktem – płynami do podłóg. Kto nie zna płynu Sidolux do mycia uniwersalnego o zapachu Mydła Marsylskiego? Jednak w trudnym dla nas wszystkim czasie epidemii koronawirusa tworzący produkty marki Sidolux specjaliści z Lakma Strefa postanowili wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie, by przygotować skuteczne i bezpieczne środki zabijające wirusy, w tym także te wywołujące COVID-19. Tak powstała seria Sidolux Anti-Bac – preparaty do dezynfekcji, których można używać zarówno w szpitalach, jak i we własnym domu.

Co naprawdę niszczy wirusy?

Drobnoustroje tego typu przenoszone są drogą kropelkową. Kiedy osoba zarażona koronawirusem kaszlnie lub kichnie, mikroskopijne kropelki wydobywające się z jej nosa i ust osadzają się na obiektach oraz powierzchniach w jej najbliższym otoczeniu. Inni ludzie mogą się zarazić dotykając tych przedmiotów, a potem sięgając dłońmi do oczu, nosa lub warg. Dlatego tak ważne jest przeciwdziałanie zakażeniu poprzez dezynfekcję dłoni. Jest ona konieczna, jeśli brakuje dostępu do mydła i bieżącej wody, tym bardziej że profesjonalne preparaty potrafią zniszczyć nawet większą liczbę wirusów niż tradycyjne mycie rąk. Zalecane jest także odkażanie często dotykanych powierzchni oraz urządzeń sanitarnych. Skuteczne są w tym jedynie środki biobójcze. Preparaty antybakteryjne, masowo wykupywane w sklepach, nie zabijają wirusów. Niszczą jedynie, jak sama nazwa wskazuje, bakterie. Wirusobójcze działanie zapewnia preparatom zawartość alkoholu o odpowiednim stężeniu. Nowa antywirusowa linia Sidolux Anti-Bac składa się z dwóch produktów o prostych, skutecznych recepturach, w których właśnie alkohol jest kluczowym składnikiem. – Sidolux Anti-Bac do rąk oraz uniwersalny płyn do dezynfekcji powierzchni Sidolux Anti-Bac+ mają w składzie alkohol o stężeniu ponad 70%. Powoduje on usuwanie wirusów poprzez degradację ich ochronnych osłonek lipidowych. Na wprowadzenie obydwu środków biobójczych do obrotu zyskaliśmy pozwolenie w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych – wyjaśnia Bibianna Nowak, kierownik laboratorium Badawczo-Rozwojowego Lakma Strefa.

Sidolux Anti-Bac – ekspert w walce z wirusami

Zestaw preparatów z serii Sidolux Anti-Bac w pełni wystarczy, by odkazić i zdezynfekować cały dom oraz pozbyć się wirusów z powierzchni dłoni. Sidolux Anti-Bac do rąk to umieszczony w poręcznej buteleczce żel do dezynfekcji dłoni zabijający wirusy, bakterie i grzyby. Nie dość, że niszczy drobnoustroje, pomaga także zabezpieczyć skórę przed wysuszającym działaniem alkoholu. Dzięki dodatkowi substancji, która tworzy na jej powierzchni warstwę ochronną jest delikatny dla rąk. Sidolux Anti-Bac+ uniwersalny do dezynfekcji powierzchni to wirusobójczy płyn w butelce z wygodnym atomizerem. Z powodzeniem można go stosować na wielu materiałach nie narażając ich na zniszczenie. Niezastąpiony w odkażaniu podłóg, szafek, stołów, w tym także powierzchni, które mają kontakt z jedzeniem. Doskonale nadaje się również do dezynfekcji różnego rodzaju urządzeń. Tak samo dobrze sprawdza się w domach, jak w punktach usługowych czy przychodniach i szpitalach.

Lakma Strefa

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


kwiecień 22, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: nowe produkty, nowe rozwiązania