Start Arrow Wiadomości Arrow Nowa jakość polskich biurowców

Nowa jakość polskich biurowców

Centrum miasta – już nie tak atrakcyjne

Położenie biurowca w przestrzeni miasta jest niezwykle istotne. Choć zwykle najczęściej to właśnie centrum stanowi obszar najbardziej pożądany przez inwestorów nie należy zapominać, że obrzeża metropolii także posiadają szereg zalet. Przede wszystkim dojazd do siedziby firmy zwykle odbywa się bez korków – docenią to kierowcy samochodów, bo komunikacja miejska w tych obszarach może być zdecydowanie ograniczona. Takie położenie firmy może być dużym udogodnieniem dla partnerów biznesowych, którzy przyjeżdżają na spotkania nierzadko z całej Polski. Goście nie muszą obawiać się ani o wygodny parking, ani o dojazd przez niekiedy zatłoczone i zawiłe ulice centrum miasta.

Jakość i bezpieczeństwo

Współczesne biurowce tworzone są z myślą o pracownikach, ich komforcie pracy i przyjemności z przebywania w atrakcyjnych, funkcjonalnych wnętrzach. Duże parkingi, wygodne windy, przestronne pomieszczenia i piękne widoki z okien to nie wszystko. Ważne jest również bezpieczeństwo, które docenią zarówno pracownicy jak i pracodawcy firm. Warto pomyśleć o tym już na samym początku, czyli na etapie budowy. Dobrze rozplanowane wyjścia ewakuacyjne i schody, a także wszelkie udogodnienia dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową, takie jak windy czy podjazdy, świadczą o nowoczesnym biurowcu na wysokim poziomie. W takich przestrzeniach nie powinno zabraknąć również odpowiedniej posadzki. – W biurowcach i wszelkich budynkach użyteczności publicznej, w których przebywa codziennie bardzo dużo ludzi i w których występują takie elementy konstrukcyjne jak np., schody, niezwykle ważne jest zainwestowanie w wysokiej jakości posadzkę. Coraz więcej inwestorów wie, że nie liczy się jedynie wygląd zewnętrzny i wewnętrzny budynku, ale również właściwości i funkcjonalności materiałów i elementów wykorzystanych do jego stworzenia. Dzięki ogromnej ofercie producentów można wybrać produkt, który będzie zarówno funkcjonalny, jak i korespondujący z estetyką całego budynku – radzi Andrzej Chłopek, ekspert marki Dasag. – Produktem, który sprawdza się w tego typu wnętrzach jest beton szlachetny dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej o różnych wzorach i kształtach – dodaje.

Coś więcej niż biurowiec

Najbardziej renomowane firmy lub takie, które aspirują do bycia najlepszymi wiedzą, że siedziba przedsiębiorstwa w dzisiejszych czasach świadczy o jego statusie. Inwestorzy zatem starają się coraz bardziej zaskakiwać swoich klientów i oferować im takie przestrzenie, które zapadają w pamięć, wyróżniają się nietuzinkowością i wykorzystanymi do ich stworzenia nowoczesnymi technologiami. Duże coworkingowe pomieszczenia, pokoje gier i relaksu, specjalnie zaprojektowane przestrzenie kreatywne i takie dedykowane spotkaniom biznesowym – te elementy powinny znaleźć w nowoczesnych biurowcach i właśnie na nie stawiają współcześni inwestorzy. – Oprócz funkcjonalności budynku niezwykle istotny jest jego aspekt estetyczny. Wnętrze powinno być uzupełnieniem elewacji stanowiąc harmonijną całość. Warto postawić na naturalne materiały, takie jak drewno czy beton, a za pomocą dużych przeszkleń stworzyć otwarte, pełne światła pomieszczenia. Co ważne, elementy konstrukcyjne i materiały wykończeniowe z betonu – przy zachowaniu wysokich parametrów użytkowych – są niedrogie. Ma to znaczenie w przypadku wielkometrażowych inwestycji budowlanych. Poza tym, są łatwe w utrzymaniu w czystości i nie wymagają kosztownych, cyklicznych zabiegów konserwacyjnych  – radzi Andrzej Chłopek.

Dopiero od niedawna polskie biurowce, w których działalność swoją prowadzą największe firmy, zaczynają dorównywać tym z krajów zachodnioeuropejskich. Być może już niedługo, za sprawą wymagających inwestorów, Polska będzie prawdziwym centrum biznesu europejskiego.

DASAG

Dodane przez: Sfera Group

Sfera Group
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 24, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa podłogowa Trójnóg Sosnowy Kwitnące serca

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Promocja

    Lampa wisząca Cynamonowa moc kawy

  • Lampa wisząca Roma Mix

  • Lampa podłogowa Trójnóg Atramentowa moc