Start Arrow Warto poznać - prezentacje firmArrowBudowaArrow Nowa płyta izolacyjna FASROCK LL

Nowa płyta izolacyjna FASROCK LL

Firma Rockwool Polska wprowadziła na rynek nową płytę do izolacji ścian zewnętrznych FASROCK LL. Obok  wysokich parametrów izolacyjnych zapewnia ona bardzo skuteczną ochronę przeciwpożarową domów i mieszkań.

Wprowadzenie nowej płyty do izolacji budynków wiąże się z coraz większym zapotrzebowaniem inwestorów
na energooszczędne materiały budowlane. W Polsce, podobnie jak we wszystkich innych rozwiniętych krajach, najwięcej energii, bo aż ponad 40 % przeznacza się na użytkowanie budynków. Jest ona przede wszystkim niezbędna do ogrzewania, które stanowi ponad 71% wszystkich mieszkaniowych potrzeb energetycznych. Taka sytuacja spowodowana jest miedzy innymi słabą termoizolacyjnością polskich domów i mieszkań. Można to jednak zmienić. W czasach, gdy ceny energii wciąż rosną, a nasze domy i mieszkania finansujemy z kredytów spłacanych przez kilkadziesiąt lat, dobra izolacja budynków okazuje się świetną inwestycją. Dzięki skutecznej izolacji możemy trwale ograniczyć wydatki na ogrzewanie, które zajmują zazwyczaj pierwsze miejsce w kosztach eksploatacji – mówi Jakub Dygas, Kierownik Działu Doradztwa i Komunikacji Rockwool Polska. Właściwości izolacyjne nowej płyty FASROCK LL są lepsze niż dotychczas dostępnych na rynku płyt lamelowych. Oznacza to, że bardzo skutecznie izoluje ona budynki przed utratą ciepła, gwarantując niskie rachunki za ogrzewanie oraz wysoki komfort cieplny pomieszczeń.

(fot. Rockwool)

Płyta FASROCK LL jest bezpiecznym, nie poddającym się ogniowi materiałem. Jak wszystkie produkty firmy została wyprodukowana ze skalnej wełny mineralnej, która jest materiałem niepalnym. Płyta ma najwyższą klasę reakcji na ogień – A1, a w praktyce włókna wełny wytrzymują nawet temperaturę ponad 1000oC. Oznacza to, że zastosowanie płyty do izolacji ścian nie tylko ogranicza możliwość rozwoju ewentualnego pożaru, ale co więcej, zwiększa odporność ogniową przegród budynku, poprawiając bezpieczeństwo pożarowe zarówno samego obiektu, jak i przebywających w nim ludzi oraz zgromadzonego majątku – dodaje Jakub Dygas.

Nowa płyta znajduje zastosowanie przede wszystkim do izolacji ścian zewnętrznych oraz stropów piwnicznych nad garażami i przejazdami. Służy ona do systemowego ocieplania budynków metodą BSO (bezspoinowego systemu ociepleń) znanego również jako metoda lekka-mokra lub ETICS. Bezspoinowy system ociepleń polega na zamocowaniu do zewnętrznej powierzchni ściany izolacji termicznej, np. z wełny mineralnej, a następnie wykonaniu na niej trwałej, ochronnej warstwy elewacyjnej, chroniącej ścianę przed wpływami czynników atmosferycznych.

Autor: Rockwool

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: nowe produkty, nowe rozwiązania