Start Arrow Wiadomości Arrow Nowa szybkoschnąca zaprawa uszczelniająca

Nowa szybkoschnąca zaprawa uszczelniająca

Aby uniknąć problemu gromadzącej się wody i pary wodnej, które mogą zniszczyć ułożoną glazurę należy zastosować zaprawę uszczelniającą Baumacol Protect.

Baumacol Protect jest mineralną elastyczną, wodo- i mrozoodporną zaprawą uszczelniająca na bazie cementu. Ta bezrozpuszczalnikowa i wiążącą hydraulicznie mieszanka przeznaczona jest do wykonywania bezspoinowych, podpłytowych uszczelnień przeciwwilgociowych na tarasach i balkonach budynków, w obrębie stref cokołowych oraz  polecana do powierzchni bezpośrednio narażonych na kontakt z wodą.

Najlepiej nakładać ją na beton, jastrych cementowy, anhydrytowy, gazobeton, klinkier, a także na gotowe tynki cementowe, cegły ceramiczne, pustaki oraz tynki gipsowe. Zaprawy Baumacol Protect nie można stosować na drewno, metal, tworzywa sztuczne i podłoża na bazie cementu przed zakończeniem procesów wiązania.

( Zaprawa uszczelniająca, fot. Baumit)

Jak nakładać

Należy oczyścić podłoże i zagruntować je odpowiednim preparatem. Zawartość worka wsypać do odpowiedniej ilości wody i za pomocą mieszadła elektrycznego przygotować jednorodną, pozbawioną grudek masę. Przy pomocy pacy stalowej nanosić zaprawę na powierzchnię w ilości pozwalającej na uzyskanie pożądanej grubości warstwy, najlepiej o grubości 1 mm. Następnie należy masę mocno wprasować w podłoże zębatą stroną pacy, a gładką stroną wyprowadzić właściwą grubość. Po wyschnięciu pierwszej można nanosić drugą warstwę.

Baumacol Protect, worek 18 kg, cena brutto/op. 301,10 zł

Autor: Materiały producenta


Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 21, 2012
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: eko-izolacje isover