Start Arrow Wiadomości Arrow Nowa tapeta z włókna szklanego tłumiąca dźwięk

Nowa tapeta z włókna szklanego tłumiąca dźwięk

SYSTEXX Active AcousTherm to nowy rodzaj pokrycia ścian firmy Vitrulan, które nie tylko dobrze wygląda, ale przede wszystkim poprawia akustykę wnętrz i oszczędza energię.

Nowe tapety z tkaniny szklanej odczuwalnie tłumią dźwięk dzięki zastosowaniu specjalnej warstwy z włókniny akustycznej na tylnej stronie tapety. Grubość tkaniny wynosi zaledwie 3,0 mm – niezależnie od tego czy jest powlekana, czy też nie. A osiągając wskaźnik aw 0,25 (H), zgodnie z normą DIN EN ISO 354 zaklasyfikowana jest do klasy absorpcji dźwięku E. Tapety te sprawdzają się w szczególności w pomieszczeniach, w których istotne jest zapewnienie komfortu akustycznego, takich jak: szkoły, hotele, restauracje czy biura, gdzie znacząco redukują pogłos i tworzą przy tym optymalną atmosferę wnętrza. Jednocześnie dzięki zwartej strukturze tapety oraz zawartemu w niej powietrzu przyczynia się ona do oszczędzania energii, a użyta w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych poprzez jej wyśmienite właściwości ognioodporne zapewnia bezpieczeństwo.

Odczuwalna różnica – SYSTEXX Active AcousTherm nadaje wnętrzu restauracji Plaka w Bayreuth (Niemcy) przyjemną atmosferę i optymalną akustykę.

Odczuwalna różnica – SYSTEXX Active AcousTherm nadaje wnętrzu restauracji Plaka w Bayreuth (Niemcy) przyjemną atmosferę i optymalną akustykę.

SYSTEXX Active AcousTherm oferuje inwestorom budowlanym, planistom i wykonawcom pokrycie ścian spełniające dodatkową funkcję – wysokogatunkowa tapeta, która łączy w sobie wszystkie zalety włókna szklanego i jednocześnie tłumi dźwięk. Tym samym we wszystkich wnętrzach, w których ważne jest zapewnienie komfortu akustycznego, powstaje spokojna i miła atmosfera. Nowa tapeta znacznie poprawia akustykę wnętrz nawet bez montażu dodatkowych elementów oraz bez nakładania specjalnej farby akustycznej. Poprzez niewielką przewodność cieplną w pomieszczeniu osiąga się ponadto przytulną atmosferę. Współczynnik oporu cieplnego wynosi 0,040 W/(m·K), co odpowiada charakterystyce wełny mineralnej. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniach szybciej ogrzewa się, a ciepło znacznie wolniej uchodzi do murów.

Poprzez właściwości absorbcji dźwięków wytrzymała tapeta z włókna szklanego SYSTEXX Active AcousTherm świetnie nadaje się do pomieszczeń o dużym poziomie natężenia dźwięku, takich jak: klatki schodowe czy obszary wejściowe.

Poprzez właściwości absorbcji dźwięków wytrzymała tapeta z włókna szklanego SYSTEXX Active AcousTherm świetnie nadaje się do pomieszczeń o dużym poziomie natężenia dźwięku, takich jak: klatki schodowe czy obszary wejściowe.

Wyraźnie odczuwalna różnica akustyki wnętrz

Różnica jest wyraźnie odczuwalna – mówi Lars Jentzen, dyrektor ds. marketingu w firmie Vitrulan. Redukcja pogłosu, szumy uboczne oraz hałasy w tle są jakby połykane, przez co lepiej rozumie się mowę, a muzyka w tle, jak jest to przykładowo w sklepach czy w hotelach, odczuwana jest jako bardziej przyjemna, bo bez uciążliwego echa. – Nasz nowoopracowany produkt, SYSTEXX AcousTherm, wywołuje na rynku bardzo pozytywne reakcje. Klienci doceniają to, że tylko dzięki zastosowaniu jednego produktu, który już od razu ma powierzchnię gotową do malowania, można osiągną znaczące, pozytywne efekty w zakresie akustyki wnętrz i energooszczędności. A to wszystko przy grubości materiału wynoszącej zaledwie 3,0 mm – wyjaśnia Lars Jentzen.

Nowa tapeta z włókna szklanego dostępna jest w dwóch wariantach – po lewej wzór podstawowy SYSTEXX Active AcousTherm 233, po prawej wzór ze strukturą SYSTEXX Active AcousTherm 904 z delikatnym i eleganckim wzorem.

Nowa tapeta z włókna szklanego dostępna jest w dwóch wariantach – po lewej wzór podstawowy SYSTEXX Active AcousTherm 233, po prawej wzór ze strukturą SYSTEXX Active AcousTherm 904 z delikatnym i eleganckim wzorem.

Znakomite właściwości techniczne i ekologiczne

Znakomite właściwości naszej tapety akustycznej, takie jak odporność na ścieranie i duża wytrzymałość mechaniczna, powodują, że chroni ona długofalowo ściany i sufity przed uderzeniami i ścieraniem, a nawet może zapełniać niewielkie mikrorysy i pęknięcia w podłożu. Tapeta jest trudno zapalna i utkana z przędzy szklanej, a ze względu na zastosowanie wysokogatunkowych naturalnych surowców również przyjazna dla środowiska, nieszkodliwa dla zdrowia. W przypadku pożaru nie uwalnia ona żadnych toksycznych gazów i nie powoduje zadymienia. Dlatego w szczególności nadaje się do zastosowania jako wykończenie wnętrz. Włókno szklane SYSTEXX posiada certyfikaty bezpieczeństwa pożarowego zgodnie z normą DIN EN 13501 i osiąga klasę B s1, d0. Ponadto produkt posiada certyfikat „Oeko-Tex-100” oraz ze względu swoją bezemisyjność otrzymał we francuskiej klasyfikacji znak klasy A+ „Classe d’émission A+“.

SYSTEXX Active AcousTherm posiada specjalną warstwę spodnią, która absorbuje dźwięki i znacznie redukuje pogłos.

SYSTEXX Active AcousTherm posiada specjalną warstwę spodnią, która absorbuje dźwięki i znacznie redukuje pogłos.

Estetyka i łatwa obróbka

Nowe tapeta z włókna szklanego dostępna jest w dwóch wariantach: SYSTEXX Active AcousTherm 233 charakteryzująca się równomierną liniową strukturą tkaniny szklanej oraz SYSTEXX Active AcousTherm 904 z delikatnym i eleganckim wzorem. Różnorodność kolorystyki także nie ma tutaj granic, ponieważ tapety można powlec farbą dyspersyjną we wszystkich odcieniach, nie tracąc przy tym żadnych właściwości izolacyjno-akustycznych. Tapety nadają się do bezpośredniego nakładania na ściany odpowiadające klasie 2 podłoża; można je łatwo docinać oraz tak jak klasyczne tapety z włókna szklanego układać na styk. SYSTEXX Active AcousTherm, odznaczając się współczynnikiem parooporu dyfuzyjnego sd = 0,03 m, jest szczególnie paroprzepuszczalna i tym samym podłoże może „oddychać”. Ponadto tapeta wolna jest od pvc i nadaje się dla alergików.

Tapety z włókna i welonu szklanego SYSTEXX można nabyć za pośrednictwem malarzy lub w specjalistycznych hurtowniach lakierów, farb i tapet.

Szczegółowe informacje, przykłady zastosowania oraz próbki wzorcowe dostępne na stronie www.systexx.com.

O SYSTEXX

SYSTEXX ta rodzina produktów w zakresie pokrycia ścian i sufitów. Produkty SYSTEXX utkane są z tkaniny szklanej, bezpośrednio wyposażone w klej i nadają się do zastosowania zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i w dużych obiektach publicznych. Różnorodność  wzornictwa i możliwość połączenia z różnymi systemami powlekania umożliwia wielość aranżacji powierzchni. SYSTEXX charakteryzuje się między innymi doskonałymi właściwościami w zakresie wytrzymałości mechanicznej, ochrony przeciwpożarowej, ścieralności oraz mostkowania niewielkich rys i pęknięć.

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Styczeń 20, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

 • Mop chenille z kijem teleskopowym 120 cm

 • Kinkiet HILTON SILVER TK Lighting + gratis żar...

 • Lampa wisząca Wire White 3pł.

 • Promocja

  Lampa stołowa mini-trójnóg Kwitnące tulipany

 • Abażur Luna 60

 • Promocja

  Listwa Snow 3pł. spot czarny