Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Nowe funkcje szafek kuchennych

Nowe funkcje szafek kuchennych

Kuchnia to najważniejsze pomieszczenie w naszym domu. Nic dziwnego, że urządzenie jej w sposób funkcjonalny i atrakcyjny to prawdziwe wyzwanie.

Jeśli lubimy nowoczesne wnętrza, często przeraża nas ilość gadżetów niezbędnych w każdej kuchni. Skrywamy je po szafkach i w zakamarkach, a kiedy są potrzebne – nigdy nie możemy ich znaleźć. Na szczęście producenci mebli kuchennych szykują coraz to lepsze sposoby na organizację w kuchni. Zobaczmy, jakie pomysłowe funkcje mogą skrywać zwykłe-niezwykłe szafki kuchenne.

Kosze i carga

Nowoczesne i uniwersalne kosze i carga firmy GAMET przeznaczone są do przechowywania artykułów spożywczych, chemii gospodarczej, naczyń oraz różnych urządzeń domowych. Pozwalają one w optymalny i funkcjonalny sposób zagospodarować przestrzeń w szafkach niskich, wysokich, narożnych i ukośnych oraz w szufladach.

(fot. Gamet)

(fot. Gamet)

(fot. Gamet)

(fot. Gamet)

Szafki wiszące

Cosario firmy Hettich jest zupełnie nowym systemem organizacji do szafek wiszących, który zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania wielu przedmiotów, których codziennie potrzebujemy: od przypraw, przyborów do gotowania, aż po blok z nożami, drobny sprzęt AGD czy też notatnik z długopisem. Zalety nowej organizacji do szafek są oczywiste: przedmioty są błyskawicznie w zasięgu ręki i równie szybko znikają gdy już są niepotrzebne.

(fot. Hettich)

(fot. Hettich)

Szafki narożne

W szafce, której przyścienne wymiary są symetryczne względem narożnika (np. 90×90, 80x80cm), a front ścięty diagonalnie, problemem pozostaje głównie niewykorzystana powierzchnia. Mechanizm półek LE MANS firmy PEKA, oparty jest na systemie prowadnic, wiodących płynnie na zewnątrz szafki dwie profilowane półki, podparte w dwóch miejscach, co sprawia, że są one w stanie wytrzymać obciążenie nawet do 20kg każda. Dzięki specjalnemu systemowi znajdującemu się pod półką, każda z nich „wyjeżdża” za zewnątrz ukazując nam bogate wnętrze szafki narożnej, w której zostały umieszczone. Możemy zmieścić w nich nie tylko drobne miski, sitka, czy pokrywki, ale i ciężkie garnki, słoje lub masywniejszy sprzęt AGD.

(fot. Peka)

(fot. Peka)

Sortownik na odpady

Po raz pierwszy sortownik na odpady „wychodzi z szafki”. Mobile bin firmy Franke został tak zaprojektowany, aby być użytecznym a jednocześnie estetycznym elementem wyposażenia. Jest to pierwszy ruchomy pojemnik służący do gromadzenia i segregacji śmieci. Sortownik posiada uchwyt ze stali szlachetnej oraz dwa wysuwane pojemniki o pojemności 22-litrów każdy, pomiędzy którymi umieszczono praktyczną tacę.

(fot. Franke)

(fot. Franke)

Kosz SAMBA firmy PEKA został zaprojektowany w oparciu o doświadczenie zdobyte w przemyśle gastronomicznym, a także w odpowiedzi na sugestie klientów. SAMBA charakteryzuje się wieloma przymiotami, ułatwiającymi i umilającymi codzienną kuchenną rzeczywistość. Jednym z nich jest możliwość niezwykle szybkiego dostępu. Już jedno naciśnięcie pedała sprawia, że front szafki uchyla się, a my możemy wygodnie wyrzucić drobne odpadki, po czym drzwiczki łagodnie się zamykają. Jeśli chcemy jednak, by kosz był dostępny na dłużej, możemy (również za pomocą pedała) zatrzymać go lekko otwartym. To niezwykle wygodne przy gotowaniu, gdy co chwilę coś wyrzucamy, a jednocześnie poruszamy się po całej kuchni.

(fot. Peka)

(fot. Peka)

Pionowa szuflada

ORGALIFT firmy TCo to wielofunkcyjna szuflada pionowa umożliwiająca optymalne wykorzystanie przestrzeni w strefie między górnymi a dolnymi szafkami kuchennymi. Jest dostępna w trzech wariantach: na przyprawy i inne dodatki, na sprzęty i przybory kuchenne, na monitor lub tv.

(fot. TCo)

(fot. TCo)

Szuflada na sztućce

Przeważnie łyżki, noże i widelce trzymamy w szufladach pod blatem kuchennym. Pomaga nam to zachować porządek, niestety często w praktyce okazuje się, że przegródek jest zbyt mało, by pomieścić wszystkie sztućce, o segregowaniu poszczególnych kompletów nie wspominając. Tasaki lub noże do siekania nie mieszczą się w przeznaczonych komorach, chowamy je więc w innych szufladach, nierzadko zapominając w których. Wkłady do szuflad regulowane przesuwanymi przegródkami SCOOP II firmy PEKA, podzielone są na cztery poprzeczne części: trzy wąskie i jedną szeroką, które dodatkowo możemy samodzielnie dzielić przegródkami tak, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń szuflady. Ujmując niepotrzebnego miejsca na przykład w komorze na łyżeczki, zwiększamy przestrzeń potrzebną do schowania dużych noży, chochel lub sitek.

(fot. Peka)

(fot. Peka)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Komentarze

Najnowsze komentarze

Arnulf Odpowiedz 2011-03-02 21:37:37

nastepny dobry post - dziekuje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty